jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۹۱۵۳۸ ۱۷ آذر ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

محققان دریافته‌اند دانش‌آموزانی که هشت ساعت می‌خوابند عملکرد تحصیلی بهتری در امتحانات دارند.

به گزارش مهر، محققان کالج علوم و هنر دانشگاه بایلور عنوان می‌کنند هشت ساعت خواب با نمره بهتر دانش‌آموز در امتحانات مرتبط است. میشل اسکولین، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «خواب کافی به عملکرد بهتر در امتحانات پایان ترم کمک می‌کند، در حالی که بسیاری از دانش‌آموزان معتقدند باید خوابشان را در طول امتحانات فدای درس خواندن کنند.» تحقیقات نشان می‌دهد کمتر از ۱۰ درصد از دانش آموزان میانگین خواب هشت ساعت خود را در شب یا حداقل هفت ساعت خواب توصیه شده را دارند.
تحقیقات نشان داد دانش‌آموزانی که مدت زمان خواب کافی در طول امتحانات داشتند از عملکرد بهتری در امتحانات برخوردار بودند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر