jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۸۶۳۲۰   ۰۱ دی ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

محققان دانشگاه گولف در انتاریوی کانادا سعی کردند با انجام تحقیقاتی متوجه شوند که مرغ‌ها چه زمانی خوشحال می‌شوند؟

به گزارش خبرآنلاین، برای اندازه‌گیری میزان شادی مرغ‌ها این محققان از طریق آمادگی جسمانی و آزمایش رفتاری 16‌گونه مختلف را موردمطالعه قراردادند. آنها به تماشای مرغ‌ها هنگام ایجاد حصار دور غذایی که فقط متعلق به خودشان می‌دانستند، یا هنگام بازی با کرم‌های مصنوعی؛ نشستند. البته که مرغ‌ها نمی‌توانند احساس خود را به زبان برانند، اما به گفته محققان ظاهرا بازی با کرم مصنوعی می‌تواند نشانه‌ای از شادی در خود داشته باشد. استفانی توری از محققان این تحقیق می‌گوید ما باید حدس بزنیم که حیوانات خوشحال هستند یا از روی رفتارشان این موضوع را بفهمیم.
به گفته گروه‌های حامی رفاه حیوانات زندگی پرندگان با ظلم و ستم شروع می‌شود و جوجه‌های امروز هیولاهای ژنتیکی هستند که درد و رنج را با خود حمل می‌کنند و صنایع مذکور باید اصلاح نژادی کنند. محققان دانشگاه گولف می‌گویند صفاتی چون خوشحالی و... می‌تواند در انتخاب گونه‌ای که باید پرورش داده شود، کمک‌کننده باشد تا آنها در زندگی کوتاه خود لذت ببرند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج یکی از مهم‌ترین مواریث امام و انقلاب ماست که توانسته در مقاطع مختلف خدمات گسترده‌ای به ایران عزیز داشته باشد.

شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

گفتگو

بیشتر
سلبریتی‌ زده نیستیم

مژده لواسانی، مجری «بسته پیشنهادی» از ویژگی‌های برنامه‌ای می‌گوید بعد از مد‌ت‌ها با آن به تلویزیون بازگشته است

سلبریتی‌ زده نیستیم

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها