jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۸۶۳۲۰   ۰۱ دی ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

محققان دانشگاه گولف در انتاریوی کانادا سعی کردند با انجام تحقیقاتی متوجه شوند که مرغ‌ها چه زمانی خوشحال می‌شوند؟

به گزارش خبرآنلاین، برای اندازه‌گیری میزان شادی مرغ‌ها این محققان از طریق آمادگی جسمانی و آزمایش رفتاری 16‌گونه مختلف را موردمطالعه قراردادند. آنها به تماشای مرغ‌ها هنگام ایجاد حصار دور غذایی که فقط متعلق به خودشان می‌دانستند، یا هنگام بازی با کرم‌های مصنوعی؛ نشستند. البته که مرغ‌ها نمی‌توانند احساس خود را به زبان برانند، اما به گفته محققان ظاهرا بازی با کرم مصنوعی می‌تواند نشانه‌ای از شادی در خود داشته باشد. استفانی توری از محققان این تحقیق می‌گوید ما باید حدس بزنیم که حیوانات خوشحال هستند یا از روی رفتارشان این موضوع را بفهمیم.
به گفته گروه‌های حامی رفاه حیوانات زندگی پرندگان با ظلم و ستم شروع می‌شود و جوجه‌های امروز هیولاهای ژنتیکی هستند که درد و رنج را با خود حمل می‌کنند و صنایع مذکور باید اصلاح نژادی کنند. محققان دانشگاه گولف می‌گویند صفاتی چون خوشحالی و... می‌تواند در انتخاب گونه‌ای که باید پرورش داده شود، کمک‌کننده باشد تا آنها در زندگی کوتاه خود لذت ببرند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها