jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۷۲۰۰۴   ۳۰ مهر ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

محمدرضا لطفی از مهم‌ترین آهنگسازان ایرانی است، در کنار آثار شنیدنی او باید به پرورش نسل نوینی در موسیقی سنتی ایران اشاره کنیم که شاید بارزترین‌شان محمد معتمدی است. حالا گروه موسیقی نهفت آلبومی منتشر کرده است که عنوانش را به نام این آهنگساز ماندگار ایرانی اختصاص داده است. آلبوم «به یاد لطفی» با اجرای گروه نهفت به سرپرستی جهانشاه صارمی و خوانندگی پوریا اخواص منتشر شد. جهانشاه صارمی علاوه بر ۲۲ سال سرپرستی گروه نهفت، تجربه بیش از ۳۰ سال آموزش موسیقی بویژه در گروه سنی کودک و نوجوان را در کارنامه هنری خود دارد. او در بخشی از بروشور این آلبوم می‌نویسد «این آلبوم با هدف تجلیل از یکی از فرهنگ‌سازترین موسیقیدانان ایران و نیز ثبت توان اجرایی نسل دوم گروه نهفت منتشر می‌شود». آلبوم به یاد لطفی از تولیدات نسل دوم گروه نهفت است که اجراهای گروه‌نوازی آن در سال ۱۳۸۴ ضبط شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر