jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۶۹۳۹۴   ۱۷ مهر ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

می‌گویند خدا از راه‌هایی که شما حتی فکرش را هم نمی‌کنید به شما کمک می‌کند و درهای بسته‌ای را به روی شما می‌گشاید که خودتان هم شگفت‌زده می‌شوید. شاید یکی از مصادیق «کن‌فیکون» که بارها در قرآن ذکر شده همین راهگشایی است آن لحظه که خداوند می‌فرماید: موجود باش و بیدرنگ به‌وجود می‌آید.

در زندگی همه ما بارها و بارها «کن فیکون»هایی اتفاق افتاده که گاهی متوجه آن شدهایم و گاهی هم نشدهایم و از آنها گذشتهایم که اگر آنها را میدیدیم زندگیمان جور دیگری میشد و حداقل امید را فراموش نمیکردیم و باورمان میشد،خدایی حکیم نگهبان زندگی ماست.

مصداق گشایش در مسیر زندگی در چند روز گذشته بوضوح جلوی چشممان قرار گرفت و باز هم گروهی آنها را دیدند و گروهی نه.

چند روز قبل برنامه حالا خورشید با خانمی مصاحبه کرد که شدیدا به پول نیاز داشت تا مخارج خانوادهاش را تامین کند.او که شنیده بود، عدهای کارت ملی را برای ثبت نام خودرو میخرند، اعلام کرده بود که کارت ملی خود را میفروشد، هر چند از این کار میترسد اما چارهای ندارد.بعد از پخش این تلفن شرکتی که اسپانسر برنامه هم هست اعلام کرد ده میلیون به این خانم میدهد تا به زخم زندگیاش بزند ! پاداشی چشمگیر برای زنی که تلاش میکند خانواده خود را از تنگنای مالی بهدر آورد.

هفته گذشته که بازار ارز و دلار بههم ریخت و یکروزه دلار سقوط کرد، ویدئوی مردی زنجانی در شبکههای اجتماعی دست به دست شد که از پایین آمدن قیمت دلار خوشحال بود و با بغض میگفت، خوشحال است چون داروی درمان سرطان پسرش خیلی گران شده است.

دیروز این مرد با پسرش به برنامه علی ضیا آمد و باز هم بغض کرد و باز هم گریه کرد از سر استیصال! حالا ویدئوی حضور او در این برنامه دست به دست میشود با شماره کارتش و اینکه قرار است مردم به او کمک کنند تا سهمی داشته باشند در درمان پسرش.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مشارکت گسترده و انتخاب اصلح، مکمل یکدیگرند

مشارکت گسترده و انتخاب اصلح، مکمل یکدیگرند

امروزه مشارکت مردم در صحنه انتخابات از مهمترین و متداول‌ترین نوع مشارکت سیاسی است. مقبولیت سیستم‌های مبتنی بر دموکراسی مدرن، اساسا به مشارکت‌ های مردمی که بیشتر در انتخابات معنا دارد مربوط می‌شود.

امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

سفر پاپ فرانسس به عراق و دیدار او با مرجع‌عالیقدر جهان تشیع، حضرت آیت‌ا... سیستانی مورد توجه بسیاری از تحلیلگران حوزه منطقه غرب آسیا، جهان‌اسلام و جهان مسیحیت قرار گرفته‌است.

نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

گفتگو

بیشتر
یک دست‌ انداز نوروزی

گزارشی از پشت‌صحنه مجموعه نوروزی «دست‌ انداز» همراه گفت‌وگو با کارگردان، تهیه‌کننده و بازیگران آن

یک دست‌ انداز نوروزی

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر