jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۶۷۲۲۲ ۰۸ مهر ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

مدیرکل صداوسیمای استان قم:

شرمنده شهیدان بودیم

حجت‌الاسلام محمد لطفی‌نیاسر، مدیرکل صداوسیمای مرکز قم در گفت‌وگو با جام‌جم، تعداد مستندهای تولیدی این مرکز را ده عنوان اعلام کرده و گفت: صدا و سیمای مرکز قم در راستای معرفی شهدای مدافع حرم، 20 مستند تولید کرده که از این بین ده مستند همسو با اهداف و استانداردهای سازمان انتخاب شده و در این مراسم و آیین رونمایی شدند.

مستندهایی که روال انتخابشان براساس معیارهایی چون نوع ساختار، مدت زمان برنامه، داستان و خود شهیدی بود که در مستند مورد اشاره قرار گرفته بود و اینها ملاک انتخاب آثار شد. از این بین غیر از دو مستند که توسط عوامل حرفهای بیرون از سازمان تولید شدند، بقیه آثار خود مرکز قم بودند و ضبط و تدوینشان در مرکز خودمان انجام شد. حجتالاسلام لطفینیاسر که برادر یکی از شهیدان مدافع حرم است، افزود: البته شروع کار ما مدتها قبل از شهادت اخوی بود. هدف از ساخت این مجموعه مستندها، صحبت مقام معظم رهبری بود که گفته بودند چون صدای شلیک توپها اینجا شنیده نمیشود، این شهیدان مظلوم واقع شدهاند. تصمیم مسؤولان برگزاری این طرح چنین بود که از این شهدا و خدمات و آثارشان بیشتر گفته شود و در وقایعی چون حادثه تروریستی اهواز، مجلس و حرم امام خمینی(ره) چرایی و اهمیت کارشان را دیدیم. این مدیر در ادامه با اشاره به اهمیت صحبت از شهدای استان قم گفت: شهیدان این استان اکثرا افغانستانی و پاکستانی هستند و این عزیزان در تشییع جنازهشان هم مظلوم واقع شدند و مراسمشان غریبانه برگزار شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر