jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۶۶۷۶۸   ۰۵ مهر ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

ده سال پیش بود که سیستم عامل محبوب و پرطرفدار اندروید برای گوشی‌های همراه معرفی و عرضه شد و از آن زمان تاکنون نیز طرفداران بسیاری را به سوی خود جذب کرده است. به گزارش ایسنا و به نقل از وب سایت تک کرانچ، دهمین سالگرد تولد اندروید در حالی در فضای مجازی جشن گرفته شده است که هم‌اکنون لقب محبوب‌ترین و فراگیرترین سیستم‌عامل موبایل در جهان را با خود به همراه دارد.

ده سال پیش در چنین زمانی بود که شرکت گوگل، نخستین نسخه از سیستم عامل اندروید را روی دستگاه موبایل T-Mobile G1 معرفی و عرضه کرد که آن زمان توسط شرکت تایوانی اچ تی سی تولید میشد و به دکمه کروی شکل و صفحه کلید اسلایدی مجهز بود. آن زمان که اپراتور تیموبایل به اندازه حال حاضر از محبوبیت و معروفیت خاصی بهرهمند نبود، سعی داشت با عرضه یک موبایل با سیستم عامل جدید و پیشرفته، نخستین نسخه از اندروید را نیز روی گوشیهای جدیدش آزمایش کند که در نهایت با موفقیت روزافزونی مواجه شد و توانست سهم قابل توجهی از بازار و توجه کاربران را به سمت و سوی خود جذب کند. یکی از مهمترین عواملی که باعث شد سیستمعامل اندروید در مقایسه با سایر رقبایش عملکرد موفقیتآمیز و بهتری داشته باشد، امکان شخصیسازی آن بود که تا به امروز همواره یکی از بزرگترین نقاط قوت آن محسوب میشود.

تیم مهندسان گوگل با همکاری شرکتهای مختلفی همواره سعی کردهاند که با انتشار نسخههای جدید از این سیستمعامل، به تکامل و پیشرفت آن کمک کنند و همین امر هم موجب شد بسیاری از کاربران از سمت سایر سیستمعاملها به سوی اندروید کشانده شده و مهاجرت کنند. تنوع در اندازه و قابلیتهای گوشیهای هوشمند مجهز به سیستمعامل اندروید موجب شد که در سال ۲۰۱۰ میلادی، اندروید به عنوان دومین سیستمعامل محبوب در جهان شناخته شود. در این فهرست ردهبندی، سیستمعاملهای سیمبین، اندروید و iOS به ترتیب با اختصاص 6/36، 5/25 و 7/16 درصد از سهم بازار در رتبههای نخست تا سوم جای گرفته بودند. اما شرایط خیلی زود تغییر کرد و گوگل پس از همکاری با شرکتهای موفقی نظیر سامسونگ توانست سهم قابل توجهی از بازار گوشیهای هوشمند مبتنی بر سیستم عامل را تصاحب کند و در عرصه رقابت با iOS یکهتازی کرده و سایر سیستم عاملهای مشابه را کنار بزند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بحران بی‌تدبیری

بحران بی‌تدبیری

تعداد قربانیان کرونا چند روزی است دوباره سه‌رقمی شده است و دیروز ۳۹۸ ایرانی قربانی کرونا لقب گرفتند.

راه مقاومت ادامه دارد

راه مقاومت ادامه دارد

عروج ملکوتی سردار محمد حجازی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، همه محبان و طرفداران جبهه مقاومت را مغموم کرده است.

یک انقلابی کارآمد

یک انقلابی کارآمد

سردار حجازی نمونه یک انسان متخلق بود. آشنایی ایشان با پدرم شهیدهمدانی به دوران دفاع‌مقدس بازمی‌گردد و در یک بازه زمانی یکساله از ۶۶ تا ۶۷ ارتباط و دوستی میان سرداران جعفری، همدانی و حجازی بیشتر می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر