jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۱۱۶۶۱۹۲   ۰۴ مهر ۱۳۹۷  |  ۰۹:۰۸

چه کسانی در تاریخ دربی با پیراهن هر دو باشگاه گل زده اند؟

گلزنان دو جانبه

گلزنی در دربی پایتخت یکی از بزرگ ترین اتفاقات برای بازیکنان هر دو تیم است.

گلزنان دو جانبه

به گزارش جام جم آنلاین ، بازیکنی که در دربی موفق به گلزنی می شود برای مدت زمان کوتاهی هم که شده تبدیل به چهره ای محبوب نزد هواداران تیم خودش می شود.

گلزنی در دربی همان قدر که شیرین و رویایی است کار بسیار سختی هم به شمار می رود. در تاریخ دربی بازیکنان بسیار زیادی موفق به گلزنی شده اند و در مقابل بازیکنان متعددی هم برای گلزنی در این مسابقه حسرت به دل مانده اند.

البته اکنون کاری به حسرت به دل ها نداریم. حتی برترین گلزن تاریخ دربی نیز مورد نظر نیست. اینجا می خواهیم به بازیکنانی اشاره کنیم که با پیراهن هر دو تیم موفق به گلزنی در دربی شده اند که البته تعدادشان هم زیاد نیست.

مهدی هاشمی نسب آقای گل دوجانبه پرسپولیس و استقلال است. او برای هر دو تیم به میدان رفته است. انتقال او از پرسپولیس به استقلال در سال 79 بزرگ ترین جنجال نقل و انتقالات تاریخ فوتبال ایران است.

او پیش از پیوستن به استقلال سه بار با پیراهن سرخ ها به همین تیم گل زد.

زمانی هم که به استقلال پیوست یک بار موفق به گلزنی به تیم سابقش شد. آن گل را همه هواداران پرسپولیس و استقلال به یاد می آورند. دیداری که با تساوی دو بر دو به پایان رسید. یکی از گل های استقلال را هاشمی نسب زد. او پس از گل زدن به تیم سابقش آنچنان هیجان زده شد که از حال رفت!

بازیکن دیگری که با پیراهن هر دو باشگاه سابقه گلزنی دارد شاهرخ بیانی است. او یک گل با پیراهن استقلال به پرسپولیس زد و دو گل با پیراهن پرسپولیس به استقلال.

غلامحسین فتح آبادی نیز سومین بازیکنی است که در تاریخ دربی موفق به گلزنی با پیراهن هر دو باشگاه شده است. سهم پرسپولیس یک و سهم استقلال هم یک گل بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها