تلاش‌های بی‌فایده برای لژیونر شدن جواب نداد

نورافکن در تاریکی!

با استقلال تمدید نکرد، تلاشش را کرد تا سرانجام لژیونر شد و به بلژیک رفت؛ به شارلوا. همان زمان باور خیلی‌ها این بود که امید جوان است و در بهترین سن لژیونر شده است.
کد خبر: ۱۱۶۵۶۵۸

به همین دلیل این انتقال بزرگ‌ترین اتفاق ممکن برای زندگی ورزشی‌اش خواهد بود و بدون شک نورافکن چند سال دیگر بازیکنی پخته می‌شود که می‌تواند خدمات زیادی را به فوتبال این مملکت بکند. چپ‌پای استقلال، وقتی پیشنهاد شارلوا به دستش رسید، تعلل نکرد و بی‌درنگ پای قرارداد با این باشگاه را امضا کرد؛ قراردادی دو ساله که البته ارزش مالی آنچنانی نداشت. او می‌خواست همان راهی را برود که کاوه رضایی رفته بود. اما داستان کاوه و پستی که او بازی می‌کرد، زمین تا آسمان با امید فرق داشت.

نورافکن حتی قبل از علی قلی‌زاده که در روسیه حضور داشت و کاوه رضایی که در ایران به‌سر می‌برد، وارد تمرین‌های پیش فصل شارلوا شد تا نشان بدهد برای آغاز یک فصل درخشان انگیزه‌های فراوانی دارد. ابتدا دفاع چپ سپس هافبک میانی. فیلیپ مازو، نورافکن را در این دو پست آزمایش کرد و از او در هفته اول و مقابل آنتورپ روی نیمکت استفاده کرد. بازی به قلی‌زاده و رضایی رسید، اما به نورافکن نه. 90 دقیقه روی نیمکت نشست و البته از بازی بعد راهی به فهرست 18 نفره شارلوا پیدا نکرد. نورافکن در هفته‌های دوم و سوم روی سکو نشست و بازی شارلوا را فقط تماشا کرد. نه خبری از نام او در فهرست مازو بود و نه اعتقادی که این مربی در اوایل تابستان به او داشت. امید تلاش کرد، جنگید و هفته چهارم باز هم به نیمکت برگشت.

او برای نخستین بار در لیگ بلژیک بازی کرد و در دقیقه 63 بازی مقابل گنک‌جای آمارا بابی سنگالی را گرفت. بازی البته در نهایت با شکست 3 بر یک شارلوا برابر گنک به پایان رسید.برای بازی هفته پنجم مقابل کورتریک هم مازو دوباره نام نورافکن را در فهرست 18 نفره شارلوا قرار داد. امید برای حضور در زمین انگیزه داشت و مازو هم این را می‌دانست. نورافکن در دقیقه 80، جانشین ممدو فال سنگالی شد اما نتوانست مانع شکست 2 بر صفر شارلروا شود. شکستی تلخ در دومین حضور امید. انگار که پاقدم نورافکن برای شارلوا خوب نبود که هر بار به زمین می‌رفت، این تیم شکست می‌خورد.

هفته‌های ششم و هفتم باز هم امید نورافکن به سکو تبعید شد. مدافع هافبک 21 ساله‌ای که از ابتدا تا امروز فقط دو بار برای شارلوا بازی کرده و یک بار هم روی نیمکت نشسته. مازو نام نورافکن را برای چهار بازی در فهرست 18 نفره شارلوا قرار نداده و این یعنی او اعتقاد و اطمینان اولیه خود را نسبت به بازیکن سابق استقلال از دست داده است.

به این آمار توجه کنید؛ هفت هفته، فقط دو بازی و 37 دقیقه حضور در زمین. آیا این آمار ویژه و امیدوارکننده‌ای است؟ بخصوص در قیاس با یک بازیکن ایرانی و جوان دیگر. هافبکی تکنیکی به نام علی قلی‌زاده که در تمام دیدارهای شارلوا حضور داشته، به میدان رفته و آمار 508 دقیقه بازی را به نام خود ثبت کرده است.

اوضاع برای نورافکن در بلژیک بر وفق مراد پیش نمی‌رود. او با نیمکت‌نشینی در شارلوا، حضور در فهرست تیم ملی را نیز از دست داده و این اتفاق تلخی است که می‌تواند او را از بازی در جام‌ ملت‌های‌آسیا محروم کند. درست مانند جام‌جهانی که نورافکن در فهرست نهایی کارلوس کی‌روش حضور نداشت و همراه سایر بازیکنان تیم ملی به روسیه نرفت.

مرتضی رضایی

ورزش

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها