jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۴۴۳۱۹   ۰۷ خرداد ۱۳۹۷  |  ۰۸:۰۰

مدرسه رفتن در 97 سالگی: بسیاری از ما حتی نمی‌توانیم تصور کنیم که در 90 سالگی قادر به انجام کارهای شخصی خودمان باشیم چه برسد به این‌که بخواهیم راهی مدرسه و دانشگاه شویم و قدمی در جهت یادگیری برداریم اما پنگ نان بانوی 97 ساله چینی در این سن تازه راهی مدرسه شده است.

او که ساکن شهر ووهان چین است با شرکت در کلاسهای خوشنویسی، نقاشی، آوازخوانی و پیانو خود را از بیکاری و خانهنشینی نجات داده است.

او اکنون یکی از دانشجویان مدرسه است و با افتخار هنرهایش را به نمایش میگذارد.

به کودکان شلیک نکنید: بعد از تولید و اکران موفق فیلم به وقت شام حاتمیکیا که روایت هنری از شرایط خاص منطقه غرب آسیا را در بر میگرفت این بار یک کارگردان خوب زن سینمای کشورمان هم آستین همت بالا زده و میخواهد فیلم «به کودکان شلیک نکنید» را در عراق بسازد. به گفته انسیه شاهحسینی این فیلم درباره جنایت غربیها در منطقه خواهد بود و همچنین بخشهایی از آن به داعش اختصاص خواهد داشت. باید دید شاهحسینی که در کارنامهاش آثاری همچون شببخیر فرمانده دیده میشود چگونه از پس این کار بزرگ برمیآید.

یاد خانم وکیل: هفته پیش خبری تلخ در رسانهها منتشر شد؛ خانم فرزانه پوررجبی وکیل دادگستری بعد از اختلاف با موکل خود با شلیک اسلحه به قتل رسید. شغل وکالت همواره جزو شغلهای ارزشمند و قابل احترام بوده و البته دشواریها و گاه خطرهای خاص خودش را نیز به همراه دارد و در سالهای اخیر نیز زنان توانستهاند در این حرفه جایگاه مناسبی را پیدا کنند و کم نیستند وکلای خبره زن که در دادگاهها مشغول دفاع از موکلان خود هستند.برای این بانو طلب مغفرت داریم و امیدواریم دیگر شاهد این نوع حوادث نباشیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر