jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۴۲۲۲۶ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

آفتاب مستقیم توی کله ام می خورد . آن موج های معروف که در انتهای افق دید از روی آسفالت بلند می شود و همه دیده ایم را به راحتی می شد در دو متری دید . به قول ما بمی ها خرما پزان بود .

منتظر تاکسی بودم .بر عکس همه که دنبال ماشین های تمیز و راحتند برای جابجایی من همیشه مشتری کهنه ها و خسته ها هستم . جلویم ترمز زد . پیکان بود . انگوری رنگ و دلبر. عاقله مردی راننده اش بود. قدری شکم داشت ... سری کم مو و ریشی چند روزه . مرکب را خوب نگه داشته بود . جز دوسه ترک روی داشورد و چرک مرد بودن مشمای سقفش ایراد گل درشتی نمی شد به اسباب رزقش گرفت. مسیر مقصدم خیلی کوتاه نبود . سر صحبت را وا کردم . از هر دری سخنی راند و کلامی چاق کرد ... از قدیما یادش به خیر... از اینجا خونه می دادن متری هفت هزارتومن ... از اینجا همه ش بیابون بود ... بحث را کشیدم سمت ماشین و پیشنهاد تعویضش را دادم و با جمله : یک چرخش شرف داره به اسباب بازی های امروزی دهانم را بست . تصمیم گرفتم تا مقصد حرفی نزنم نه که ناراحت شده باشم نه روزه بودم دهنم خشک شده بود و از گوشهایم انگار بخار گوگرد بیرون می زد. لنگی دور گردنش انداخته بود و عرقهای سر کم مو و دور گردنش را پاک می کرد . ساکت بودم . جوری که من بشنوم غر زد : می بینی مهندس؟ پول بنزین جدا بده پول ورود به طرح جدا بده از بعد سحر زبون روزه بزن بیرون واسه دو زار کاسبی اینم وضع مسافراس ! گفتم : خدا روزی رسونه حرص نخور صبوری کن و صبرتو واسه خدا فاکتور کن . ادامه دادم : جالبه برام روزه گرفتین . گفت : زکی مام مسلمونیم به خدا مهندس ! گفتم جسارت نکردم خدمتتون منظورم با این گرما و سختی و شغلتون سخته خب ! گفت می دونی چیه ؟ گفتم بگید بدونم! گفت: از تو شیکم مادر که زدیم بیرون همینجوری واسه مون بریز بپاش کرد از نعمت . نعمتایی که میشه شمرد و نعمتایی که از شون خبرم نداریم گفتم خب ! گفت خب گفت: دین و رساله و دستور و اینا به کنار . رفاقتی به قصه نگا کن . گفتم منظور؟ گفت همین دیگه یازده ماه سال رو برات بریز بپاش میکنه و میگه بخور نوش جونت . یک ماه هم میگه نخور باس بگی چشم . تو عالم رفاقت افت داره مهندس ملتفتی که ؟؟

حامد ‌عسکری

شاعر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر