jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۳۷۶۲۵ ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: براساس آمار رسمی حدود دو میلیون و 700 هزار بی‌سواد مطلق داریم که 400 هزار نفر از آنها اتباع خارجی هستند و 300 هزار نفر آموزش ناپذیرند. همچنین 500 هزار نفر خودشان در سرشماری اعلام کردند بی‌سواد مطلق هستند.

به گزارش ایلنا، علی باقرزاده، درباره آخرین وضعیت اعمال محدودیت برای بیسوادان گفت: دولت یازدهم مصوبهای برای اعمال محدودیت بیسوادان داشت و مبنای دولت بر این بود که مدرک دوره ابتدایی باید مانند شناسنامه واجب باشد. براساس این مصوبه دریافت گواهینامه رانندگی و پروانه کسب و همچنین تحت پوشش قرار گرفتن نهادهای خدماتی و حمایتی به شرط باسوادشدن بود که البته مجلس نسبت به این مصوبه ایراد گرفت و تا امروز هنوز تعیین تکلیف نشده است. وی با اشاره به اینکه اجرا شدن این محدودیتها منوط به موافقت مجلس و تعیین تکلیف شدن آن است، افزود: ما آمادگی کاملی داریم تا اگر هر سازمان مردم نهاد یا تشکلی که اجازه فعالیت آموزشی داشته باشد با او قرارداد ببندیم. در همین خصوص سالانه 500 موسسه آموزشی با ما قرارداد منعقد میکند و از این راه 65 تا 70 هزار فرصت شغلی ایجاد میشود.

معاون وزیر آموزش و پرورش همچنین درباره آخرین وضعیت آموزشیاران بلاتکلیف نهضت سوادآموزی بیان کرد: همکاری با نیروی آزاد نباید هیچ تعهدی برای استخدام ایجاد کند. ما بارها به صورت مکتوب به مجلس پاسخ دادهایم که فعالیت نیروهای آزاد در آموزش و پرورش دلیلی بر استخدام آنها نیست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

رزمایش اقتدار ۹۹ نیروی زمینی ارتش، دیروز و امروز در سواحل مكران در منطقه عمومی جاسك و با شركت تیپ ۵۵ هوابرد شیراز، تیپ ۶۵ نیرو مخصوص، تیپ ۲۲۳ نیرو مخصوص واكنش سریع و با پشتیبانی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش در حال برگزاری است.

خطر کاهش سن ابتلا به کرونا

خطر کاهش سن ابتلا به کرونا

این روزها با شیب کمی شاهد افزایش ابتلا، مراجعه به بیمارستان‌ها و نیز مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا در بازه سنی ۵ تا ۱۷سال هستیم. افزایش ابتلا و بستری در بیمارستان‌ها و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا می‌تواند به‌خاطر ویروس جهش‌یافته انگلیسی در کشور باشد.

گفتگو

بیشتر
کودکانی با ایمنی ضعیف

از ابتدای تولد کودکان مبتلا به نقص سیستم ایمنی باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از عفونت‌ها دور بمانند

کودکانی با ایمنی ضعیف

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر