jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۲۸۶۰۵ ۲۰ اسفند ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

با صادرات نفت شیل آمریکا به منطقه آسیا برخی تحلیلگران بر این باورند که قیمت نفت در آینده پایین خواهد آمد و این تهدید بیشتر متوجه اعضای اوپک است.

امانوئل کاچیکوو، وزیر نفت نیجریه دراینباره گفته وزیران اوپک، مدیران غولهای نفتی آمریکا را برای اقدام به منظور تثبیت بازارهای جهانی تحت فشار فزایندهای قرار دادهاند و ادامه روند فعلی نهتنها برای اوپک بلکه برای کل صنعت نفت، چالشهایی را بهدنبال دارد. البته محمد بارکیندو، دبیر کل اوپک هم در این زمینه واکنش نشان داد و گفت: ما درباره قیمتها صحبت نمیکنیم بلکه درخصوص کاهش تولید صحبت میکنیم. توافق کاهش تولید میان اوپک و ده تولیدکننده خارج از این سازمان شامل روسیه، عامل بیرون رفتن صنعت نفت از زیانبارترین چرخه رکود تاریخ خود بود.

بارکیندو افزود: همه سود بردند و این توافق صنعت را به مسیر رشد پایدار برگرداند. تولیدکنندگانی که با این کاهش موافقت کردند هزینه بسیار بالایی پرداختند و صنعت باید به شجاعت آنها درود بفرستد اما بارکیندو درباره اینکه توافق کاهش تولید پس از سال 2018 ادامه خواهد یافت یا خیر، اظهارنظری نکرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر