jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۲۶۱۸۹   ۱۰ اسفند ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به‌وجود 10 هزار کودک کار در پایتخت، گفت: وضعیت کودکان خیابانی ‌اسفناک‌تر از کودکان کار است.

به گزارش خانه ملت، همایون هاشمی با تاکید بر اینکه باید میان کودک کار و خیابانی تمایز قائل شد، افزود: کودکان کار افرادی هستند که تحت استثمار و بهرهکشی برخی افراد سودجو قرار گرفته، درآمد برخی خانوادهها وابسته به آنهاست و تا حدودی وضعیت بهتری نسبت به کودکان خیابانی دارند؛ برخی از این کودکان دارای سرپرست بوده و برخی نیز بی سرپرست هستند و از سویی اقامت شبانگاهی نیز دارند.

وی با هشدار نسبت به اینکه کودکان خیابانی در معرض انواع بیماریهای عفونی و آسیبهای اجتماعی قرار دارند، تصریح کرد: شرایط کودکان خیابانی اسفناک است و بخش عمده وقت آنها در خیابانها سپری شده و با انواع و اقسام آسیبهای اجتماعی مواجه هستند.

هاشمی با بیان اینکه یازده دستگاه در ساماندهی کودکان خیابانی مسئولیت دارند، عنوان کرد: متاسفانه برخی از این دستگاهها به وظیفه خود به درستی عمل نمیکنند و هنوز شاهد کودکان کار در سطح خیابانها هستیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر لزوم جمعآوری و ساماندهی کودکان کار و خیابانی، بیان کرد: واحد اجتماعی شهرداری و سازمان بهزیستی در امر جمعآوری کودکان کار دخیل هستند البته بازتوانی و بازگشت این کودکان به زندگی عادی کاری بسیار مشکل است.

وی با تاکید بر لزوم همکاری موثر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با دستگاهها برای ساماندهی کودکان کار و خیابانی، ادامه داد: دستگاه قضا باید با افراد سودجویی که از کودکان بهره کشی میکنند و آنها را تحت استثمار قرار میدهند به صورت قاطع و جدی برخورد کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

خدای مهربان، ما خیلی ضعیفیم، خیلی ضعیف‌تر از آن‌که دیگران تصور می‌کنند، ما خیلی حتی ضعیف‌تر از آن هستیم که خودمان تصور می‌کردیم.

مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر