jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۲۴۲۰۰ ۰۳ اسفند ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

رئیس مرکز حقوق بشر بحرین به اتهام انتشار توییت‌هایی علیه نظام این کشور به پنج سال حبس محکوم شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از المیادین، فعالان بحرینی اعلام کردند نبیل رجب، رئیس مرکز حقوق بشر این کشور به اتهام انتشار توییتهایی علیه مقامات به پنج سال حبس محکوم شد. اتهامات وارده به نبیل رجب مربوط به مصاحبههایی است که وی سالهای 2014 و 2015 انجام داده و طی آن تأکید کرده بود نیروهای امنیتی بحرین، زندانیان سیاسی را شکنجه میکنند. دیدبان حقوق بشر توییتی را از نبیل رجب ذکر کرد که 26 مارس 2015 منتشر شده بود و این روزی است که ائتلاف عربی حمله به یمن را شروع کرد. نبیل رجب در این توییت گفته بود جنگها انزجار، ویرانی و وحشت به بار میآورند.

10 جولای 2016 نبیل رجب به اتهام نشر اخبار دروغین درباره اوضاع داخلی بحرین به دو سال حبس محکوم شد. بر همین اساس هدر ناوئرت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از تائید حکم حبس دو ساله نبیل رجب ابراز یأس کرد و گفت واشنگتن به مذاکراتش با مقامات بحرین برای آزادی نبیل رجب ادامه میدهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر