jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۲۲۱۶۲   ۲۵ بهمن ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

راپورت‌های میرزا ادریس‌

بس کنید! مردم نگاه می‌کنند

دیشب به اصرار خشایار نشستیم به نود دیدن. هر چه گفتیم خوابمان می‌آید مقبول نیفتاد و عارض شد تصدقت گردم بنشینید نظاره کنید قرار است امشب علی‌خان کریمی و کارلوس کی‌روش و جناب ساکت با هم به مناظره بنشینند.

فرمودیم: مناظره چیست؟

عارض شد: یعنی یک موضوع انتخاب میکنند راجع به آن مینشینند به گپ و گفت و گاهی هم کار به جدال لفظی میکشد.

فرمودیم:خیرش برای رعیت چیست ؟

عارض شد: خلق ا... آگاه میشوند از پشت پرده و مسائلی که قرار نیست کسی بداند.

فرمودیم اگر اینطور است و قرار است به تماشای دعوا بنشینیم بپر از بقالی سیدیحیی نیم کیلو تخمه کدو بگیر بیار که کنار تماشای دعوا کیف میدهد. رفت و جلدی برگشت. فی الابتدا میرزا عادل خان فردوسی پور بر قاب تلویزیون پدیدار گشته با ظرافت، مقادیری هیزم ریخت و بساط دعوا را مهیا کرد. من بعد ذالک علی کریمی و جناب ساکت روبهروی هم نشسته بودند و شروع کردند به مناظره. پرسیدیم آن یکی میرزا کارلوسخان به کجاست؟

خشایار عارض شد: نیامده، پیامک میدهد .

فرمودیم: پیامک چیست؟

عارض شد همان کاغذ و رقعه است که در گوشی مینگارند و ارسال میکنند! فوقالنهایه تعجب فرموده بر این عجایب صنعت بشر دوپا. القصه که مناظره گر گرفته بود، جناب کیروش فرمودند این رفتار بزدلانه است و خلاصه که کلی نفت بر آتش ریخت. به نظر میرسید علیخان کریمی مقادیری مضطرب است. دست و پا و صدایش لرزش داشت و جملهبندیها فراموشش میشد. ما که فوتبالی نیستیم و نمیدانیم کدام راست میگفت، اما به ذهن الکن خودمان اینگونه رسید حال که تیم ملی ممالک محروسه در خرداد آینده عازم بلاد روسیه است و قرار است انتقام غائله قفقاز و ترکمانچای بستاند، بهتر بود این رجال ورزشی قدری مماشات کرده مقادیری خویشتنداری کرده میگذاشتند برای بعد از مسابقات. این که جلوی چشم میلیونها نفر آن یکی بگوید تو فلان و این یکی بگوید تو بهمان به نظر ما مصلحت نیست. از قدیمالایام گفتهاند دعوای خانگی برای توی خانه است و به همسایه خط و ربطی ندارد. رجای واثق داریم فدراسیون فخیمه فوتبال با درایت نواقص و کاستیهای مجموعه تحت امر خویشتن را برطرف کرده و میرزا علیخان کریمی هم از خر شیطان پیاده شده دست از لجاجت بردارد و میرزا کارلوسخان کیروش هم زبان به کام گرفته و از بزدلی و اینقبیل کلمات استفاده نکند. چندی پیش فیلمی دیدیم به نام آژانس شیشهای در جایی عباس به دوستانش میفرمود: بس کنید شما را به خدا مردم دارند نگاهتان میکنند... نود دیشب را که دیدیم یاد همان جمله افتادیم... زیاده فرمایش نداریم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

سازمان صداوسیمای جمهوری ایران در ادامه تلاش برای تقویت روابط فرهنگی-رسانه‌ای با کشورهای دوست، از جمله روسیه، اینک در مسیر اقدامی بنیادین و اساسی قرار گرفته است که می‌تواند روابط ایران و روسیه را در همه عرصه‌ها با تحولی چشمگیر و رو به جلو هدایت کند.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر