jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۲۲۱۶۲   ۲۵ بهمن ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

راپورت‌های میرزا ادریس‌

بس کنید! مردم نگاه می‌کنند

دیشب به اصرار خشایار نشستیم به نود دیدن. هر چه گفتیم خوابمان می‌آید مقبول نیفتاد و عارض شد تصدقت گردم بنشینید نظاره کنید قرار است امشب علی‌خان کریمی و کارلوس کی‌روش و جناب ساکت با هم به مناظره بنشینند.

فرمودیم: مناظره چیست؟

عارض شد: یعنی یک موضوع انتخاب میکنند راجع به آن مینشینند به گپ و گفت و گاهی هم کار به جدال لفظی میکشد.

فرمودیم:خیرش برای رعیت چیست ؟

عارض شد: خلق ا... آگاه میشوند از پشت پرده و مسائلی که قرار نیست کسی بداند.

فرمودیم اگر اینطور است و قرار است به تماشای دعوا بنشینیم بپر از بقالی سیدیحیی نیم کیلو تخمه کدو بگیر بیار که کنار تماشای دعوا کیف میدهد. رفت و جلدی برگشت. فی الابتدا میرزا عادل خان فردوسی پور بر قاب تلویزیون پدیدار گشته با ظرافت، مقادیری هیزم ریخت و بساط دعوا را مهیا کرد. من بعد ذالک علی کریمی و جناب ساکت روبهروی هم نشسته بودند و شروع کردند به مناظره. پرسیدیم آن یکی میرزا کارلوسخان به کجاست؟

خشایار عارض شد: نیامده، پیامک میدهد .

فرمودیم: پیامک چیست؟

عارض شد همان کاغذ و رقعه است که در گوشی مینگارند و ارسال میکنند! فوقالنهایه تعجب فرموده بر این عجایب صنعت بشر دوپا. القصه که مناظره گر گرفته بود، جناب کیروش فرمودند این رفتار بزدلانه است و خلاصه که کلی نفت بر آتش ریخت. به نظر میرسید علیخان کریمی مقادیری مضطرب است. دست و پا و صدایش لرزش داشت و جملهبندیها فراموشش میشد. ما که فوتبالی نیستیم و نمیدانیم کدام راست میگفت، اما به ذهن الکن خودمان اینگونه رسید حال که تیم ملی ممالک محروسه در خرداد آینده عازم بلاد روسیه است و قرار است انتقام غائله قفقاز و ترکمانچای بستاند، بهتر بود این رجال ورزشی قدری مماشات کرده مقادیری خویشتنداری کرده میگذاشتند برای بعد از مسابقات. این که جلوی چشم میلیونها نفر آن یکی بگوید تو فلان و این یکی بگوید تو بهمان به نظر ما مصلحت نیست. از قدیمالایام گفتهاند دعوای خانگی برای توی خانه است و به همسایه خط و ربطی ندارد. رجای واثق داریم فدراسیون فخیمه فوتبال با درایت نواقص و کاستیهای مجموعه تحت امر خویشتن را برطرف کرده و میرزا علیخان کریمی هم از خر شیطان پیاده شده دست از لجاجت بردارد و میرزا کارلوسخان کیروش هم زبان به کام گرفته و از بزدلی و اینقبیل کلمات استفاده نکند. چندی پیش فیلمی دیدیم به نام آژانس شیشهای در جایی عباس به دوستانش میفرمود: بس کنید شما را به خدا مردم دارند نگاهتان میکنند... نود دیشب را که دیدیم یاد همان جمله افتادیم... زیاده فرمایش نداریم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها