jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۱۱۵۵۸۳ ۰۲ بهمن ۱۳۹۶  |  ۲۲:۴۷

در نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت اعلام شد که ثبت نام قطعی از زائران حج ۹۷ در نیمه دوم بهمن ماه انجام خواهد شد.

جزئیات ثبت نام حج 97

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از بعثه مقام معظم رهبری؛ در نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت اعلام شد که ثبت نام قطعی از زائران حج 97 در نیمه دوم بهمن ماه انجام خواهد شد.

در این نشست که امروز به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسکر تشکیل شد، وی ازمسئولان ذیربط خواست تا هر چه سریعتر هزینه حج سال آینده را نهایی و اطلاع رسانی کنند.

سرپرست حجاج ایرانی تاکید کرد: همه کمک کنند تا در روند کارها تاخیر ایجاد نشود و ضمن تماس و پیگیری مستمر با طرف سعودی زمینه اعزام تیم‌های کارشناسی به عربستان فراهم شود.

آخرین وضعیت معاینات پزشکی حج 97

سید علی مرعشی - رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر هم در این جلسه از نشست نمایندگان استانی این مرکز و تصمیمات اتخاذ شده برای انجام سریعتر معاینات پزشکی زائران حج 97 گزارشی ارائه داد.

مقصد زائران ایرانی مدینه و جده خواهد بود

نصراله فرهمند؛ مشاور رئیس سازمان حج و زیارت نیز اعلام کرد: امسال زائران ایرانی از بیست ایستگاه پروازی در استان‌های مختلف به دو فرودگاه مدینه منوره و جده انتقال خواهند یافت.

محمد جواد دانشیار - مدیرعامل شرکت شمسا نیز درباره نحوه تامین و پرداخت هزینه‌های ارزی و ریالی اعزام زائران به عتبات عالیات گزارش داد.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر نیز در ادامه جلسه با اشاره به برخی مشکلات زائران در عراق تاکید کرد : نمی‌توان نسبت به این مشکلات بی تفاوت بود و باید درنظام و مدیریت کلان کشوراین مسایل پیگیری و حل شود.

سرپرست حجاج ایرانی تصریح کرد: نتایج به دست آمده در کارگروههای آسیب شناسی حج گذشته در حوزه وظایف سازمان حج و زیارت و بعثه عملیاتی شود و برنامه مدونی برای استفاده از رسانه‌های جمعی در برنامه‌های حج تهیه و اجرا درآید.

فراخوان تکمیل اطلاعات دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع ۹۷

سازمان حج و زیارت اعلام کرد: دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع تا تاریخ ۳۰ آبان ماه ۱۳۸۵ که علاقمند تشرف به حج در سال ۹۷ هستند، نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام کنند.

سازمان حج و زیارت اعلام کرد که دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع تا تاریخ 30 آبان ماه 1385 که علاقمند تشرف به حج در سال 97 هستند، نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام کنند.

این سازمان تاکید کرد: با عنایت به ضرورت فراهم سازی مقدمات تشرف به حج تمتع سال 1397 و تسهیل ارتباطات بعدی، بدین وسیله سازمان حج و زیارت از دارندگان قبوض ودیعه گذاری (فیش) حج تمتع تا تاریخ 30 آبان ماه 1385 که علاقمند تشرف به حج در سال 97 هستند، درخواست می‌شود از تاریخ چهارم بهمن 96 با مراجعه به سامانه حج به نشانی https://reserve.haj.ir نسبت به رویت و تکمیل اطلاعات اولیه خود در سامانه مذکور اقدام کنند.

گفتنی است که سال گذشته بیش از 86 هزار نفر از هموطنان ما به حج تمتع مشرف شدند و مقدمات حج تمتع 97 نیز با مذاکرات اخیر میان مسئولان حج ایران و عربستان انجام گرفته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر