عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: در تقویم جدید تعطیلات رسمی کشور، به ‌احتمال ‌زیاد ۵ روز از روزهای تعطیل فعلی از تقویم تعطیلات کشور حذف خواهد شد.
کد خبر: ۱۱۰۰۹۳۲
۵ روز تعطیل رسمی حذف می شود!

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، احمد امیرآبادی فراهانی عصر امروز در جلسه شورای بخش خصوصی با دولت که در سالن جلسات استانداری قم برگزار شد، اظهار داشت: بهتر است کمیته‌ای تخصصی مجزا و خارج از شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی با دولت تشکیل شود تا مصوبات شورا و موارد پی‌جویی در آن با دقت و سرعت بهتری اجرایی شود.

وی با اشاره به برخی کارکردهای شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی با دولت افزود: محور بحث‌های ارائه‌ شده در این شورا باید بر حل مشکلات و معضلات پیش روی واحدهای تولیدی باشد همچنین بخشی از مشکلات موجود بر سر راه تولید و واحدهای تولیدی استانی بوده که در قالب همین قبیل جلسات قابل ردگیری بوده و برای مشکلات ملی نیز قانون تمهیداتی لازم را در نظر گرفته است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: در شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی با دولت نمایندگان قوای سه‌گانه حضور داشتند که مصوبات جلسه شورای گفت‌وگوی استان نیز می‌تواند مشکلات و معضلات پیش روی خود را به دبیرخانه شورای ملی ارجاع دهد تا مشکلات حاکمیتی که در این زمینه وجود دارد نیز از این طریق برطرف شود.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به‌احتمال بازنگری در تعطیلات رسمی کشور عنوان کرد: بحث بررسی مجدد تعطیلات رسمی کشور در کمیسیون اجتماعی مجلس در دست پیگیری بوده که احتمال می‌رود در قانون جدید تعطیلاتی از قبیل 12 فروردین، 15 خرداد و 29 اسفندماه از روزهای تعطیلی در سال‌های آینده حذف شود.

امیرآبادی با اشاره به اینکه تعطیلی روز8 ربیع‌الاول مصوبه مجلس بوده و در اصلاح برخی روزهای تعطیل سال قرار نخواهد گرفت، تأکید کرد: در تقویم جدید تعطیلات رسمی کشور به‌ احتمال‌ زیاد 5 روز از روزهای تعطیل فعلی از تقویم تعطیلات کشور حذف خواهد شد.

وی با تأکید بر اهمیت حمایت از بخش خصوصی و واحدهای تولیدی ابراز کرد: اگر قرار است محصول داخلی ما با مشابه خارجی خود رقابت کند باید هزینه‌های تولیدی را کاهش داد در حالی‌که واقعیت امروز واحدهای تولیدی افزایش هزینه‌های تولیدی و افزایش قیمت تمام‌شده و از طرفی نیز فشارهای اقتصادی برای تولیدکنندگان است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از هزینه‌های سرسام‌آور واحدهای نظارتی عنوان کرد: دریافت 3 میلیون پول برای نیم ساعت بازدید کنترل کیفیت و مباحث دیگر کاملاً اجحاف در حق تولید است که ضرورت دارد تا این قانون مورد بازنگری قرار گیرد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱۱
محمد
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۸
۰
۰
.....به كسانی كه این طرح را به اجرا درآورند انشاء الله
امیر
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۸
تعطیلات مجلس رو كم كنید
محسن
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۸
۰
۰
lین روزها تشریفاتی تعطیل نمیشود چون تصویب هم شود كسی سر كاردولتی نمی رود ....
سعید
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۸
۰
۰
روز 12 فروردین چون قبل از 13 فروردین هست مردم مسافرت هستن و تازه مدارس و دانشگاه هم كه تعطیل هستند
29 اسفند همه دنبال كار های عید هستن

چند روز تعطیل هم كه وجود دارد مردم میرن صله رحم و ...
همین ها هم كه كسر كنید مردم افسرده ایران افسرده تر میشن
علی
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۸
۰
۰
پس شهرستانیا آدم نیستن؟هم پنجشنبه هابایدبرن سركار، هم تعطیلات كم میكنن.
پنجشنبه ها باید مثل تهران تعطیل بشه..بابا والا ماهم آدمیم
دوشان بالا
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۸
۰
۰
تعطیلی دو روز در هفته را تصویب كنید پنج روز حذف كنید
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۸
۰
۰
شما یه فكری برای مردم بكنید اول اختلاس گران را مهار كنید بعد فكر كم كردن تعطیلات باشید !!!
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۸
۰
۰
خوب شكرخدا تمام مشكلات مردم حل شد....
دستتون درد نكنه شما كه مشكلات را به این سادگی ومدیریت زیبا حل میكنید چرا زودتر به فكر نبودید...
من نظرم اینه یارانه این پنج روز راهم حذف كنید تا همه مجبور بشن برن سركار پول توجیبشون نباشه....
ماشاالله....ماشاالله
حبیب
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۸
۰
۰
29اسفند روزی است كه با ملی شدن نفت تودهنی زده شد به انگلیس
نرم افزار موبایل
-
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۸
۰
۰
۱۲فرودین روز جمهوری اسلامی ۲۹ اسفند روز ملی نفته ۱۵خرداد هم روز قیام مردم برای امام (ره) است .اون نماینده تاریخ انقلاب رو نمیخونه هر سه روز مهم است
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۸
۰
۰
بابا مثل اینكه شما بی كارید ؟ لذت زندگی مردم ایران تعطیلی 29 اسفنده كه یك روز قبل از عیده. حالا شما می خواهید این لذت رو از مردم بگیرید ؟! كشورهایی كه به مراتب از ما پیشرفته ترند هفته ای دو روز تعطیلی دارند . با این كارها مثلا می خواهید چه اتفاقی بیافتد ؟!!

نیازمندی ها