jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۸۸۹۰۶ ۰۹ آبان ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

«هیچ کاری از دستمان بر نمی‌آمد؛ در حال حفاری در عمق 1300 متری بودیم که ناگهان چاه منفجر شد. حفار داخل دکل بود و نتوانست فرار کند. دکل‌بان هم از بالا آتش گرفت و پرت شد پایین. قدرت انفجار به حدی بود که من و همکارانم را هم پرتاب کرد.

دیگر چیزی نفهمیدیم.» مصدوم، روی تخت بیمارستان دراز کشیده و کلمات بسختی از لابه‌لای نفس‌های بریده بریده‌اش بیرون می‌آید. او یکی از دو مصدوم انفجار ظهر یکشنبه دکل حفاری رگ سفید در گچساران است که دو کشته نیز برجای گذاشت و همچنان در آتش می‌سوزد. کارشناس روابط عمومی شرکت نفت و گاز گچساران نیز عصر دیروز با اعلام ادامه حریق و تلاش بی وقفه آتش‌نشانان برای خاموش‌کردن آن گفت: دو مصدوم انفجار در بیمارستان تحت مراقبت ‌هستند و حالشان مطلوب است. جلسه‌ای با حضور کارشناسان و نماینده وزیر نفت نیز برگزار شد تا درخصوص مهار آتش‌سوزی تصمیم‌گیری شود.ساعت 13 یکشنبه، دکل شماره 95 در عمق زمین در حال حفاری بود که لوله آن در عمق 80 متری متوقف شد. تعدادی از کارکنان برای تعمیر آن به محل اعزام شدند، اما ناگهان مواد سیال فوران کرد و چاه در کسری از ثانیه منفجر شد. در این حادثه، حفار و سرحفار در دم جان خود را از دست دادند. فرماندار گچساران تعداد قربانیان را چهار نفر اعلام کرده بود./ ابسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر