jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۰۶۷۹۶۷ ۰۸ شهريور ۱۳۹۶  |  ۱۰:۱۷

رسانه رسمی کره شمالی اعلام کرد:

گوام، هدف بعدی پیونگ یانگ

رسانه رسمی کره شمالی با تایید آزمایش موشکی که دیروز سه شنبه انجام گرفت؛ اعلام کرد «این تازه شروع ماجرا است» و قدم بعدی می تواند جزیره گوام باشد.

گوام، هدف بعدی پیونگ یانگ

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، کره شمالی می گوید شلیک موشکی که دیروز سه شنبه به سوی ژاپن پرتاب شد و از روی جزیره «هوکایدو» این کشور گذشت؛ نخستین قدم پیونگ یانگ برای انجام عملیات های نظامی در اقیانوس آرام است و به دنبال آن، آزمایش های موشکی بیشتری در راه خواهد بود.

در همین راستا، رسانه ملی کره شمالی بار دیگر تهدید حمله به جزیره «گوام» را تکرار کرد که پایگاه نظامی آمریکا در اقیانوس آرام را در خود جای داده است.

موشکی که ظاهرا از نوع «هواسانگ ۱۲» بوده است؛ دیروز سه شنبه پیش از فرود آمدن در دریای ژاپن، از شمال هوکایدو عبور کرد و زنگ خطر را در این جزیره به صدا درآورد.

شورای امنیت نیز بلافاصله جلسه ای اضطراری تشکیل داد که به محکومیت کره شمالی منجر شد؛ حال آنکه این کشور در طول شب آزمایش موشکی دیگری را انجام داد که گفته می شود از نوع میان برد بوده است.

همزمان، چین بار دیگر جامعه بین الملل را به صبوری و توسل به مذاکره برای حل مسئله هسته ای شبه جزیره کره، فراخواند.

گفتنی است؛ رسانه رسمی کره شمالی ضمن تایید آزمایش موشکی که در آن از «سیستم راکتی فوق پیشرفته» استفاده شده، اعلام کرد «کیم جونگ اون» رهبر این کشور شخصا بر پرتاب آن نظارت داشته است.

این اولین موشک کره شمالی بود که از شهر پیونگ یانگ – پایتخت- پرتاب شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر