jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۷۰۵۹ ۰۶ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

افسردگی یکی از مشکلات جوامع مدرن است که می‌تواند درمان شود. آمارها اما نشان می‌دهد که به عنوان نمونه در آمریکا تنها نیمی از افراد برای درمان افسردگی خود اقدام می‌کنند یا اصلا نمی‌دانند که افسرده هستند. گوگل تلاش کرده تا در این رابطه کمک کند.

به گزارش خبرآنلاین، براساس گزارشی که در سال 2013 منتشر شد بیش از 72 درصد مردم در اینترنت به‌دنبال اطلاعات بیشتری درباره بیماری خود می‌گردند.
در سال گذشته یک درصد کل جست‌وجوهای گوگل درباره علائم و بیماری‌های پزشکی بوده است.
به همین خاطر گوگل می‌تواند سهم مهمی در این رابطه داشته باشد.

برای همین گوگل با کمک اتحادیه ملی بیماری‌های روانی پرسشنامه‌ای تهیه کرده که به کاربران در این زمینه کمک کند. این پرسشنامه درواقع یک غربالگری بالینی برای تشخیص افسردگی است تا به کاربران در این‌باره هشدار دهد. این پرسشنامه به افرادی که در زمان جست‌وجو در گوگل در مورد احتمال افسردگی خودشان یا علائم افسردگی می‌گردند، ارائه می‌شود.

البته مشخص است که این پرسشنامه نمی‌تواند به طور دقیق مشخص کند که شما افسرده هستید یا نه، ولی اطلاعات مفیدی در اختیار کاربران می‌گذارد تا به پزشک یا روان‌شناس خود ارائه دهند و مهم‌تر از همه درباره احتمال افسردگی خود هوشیار باشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر