قاتل دو برادر نقره فروش دستگیر شد

دایی سنگدل عامل جنایت شهرک سینا

پسر جوان که از دست دایی معتادش خسته شده بود دست به اقدامی عجیب زد و با همدستی دوستش او را با شلیک دو گلوله در گلخانه از پای درآورد. خواهرزاده برای این‌که راز این جنایت فاش نشود با گوشی مقتول به مادرش پیامک زده بود تا وانمود کند دزد آمده و دایی‌اش را کشته است.
کد خبر: ۱۰۶۳۴۳۳
شلیک به زندگی دایی شیشه‌ای

شامگاه اول فروردین امسال، مردی با پلیس تماس گرفت و از قتل برادرزنش در اتاق سرایداری در گلخانه‌ای در یکی از محله‌های شهریار خبر داد.

کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی ویژه غرب استان تهران همراه بازپرس جنایی در آنجا حاضر و با جسد مرد 35 ساله‌ای روبه‌رو شدند.

بررسی‌های تیم صحنه جرم نشان می‌داد این مرد در خواب و با شلیک دو گلوله آن هم از فاصله نزدیک به قتل رسیده است. گلخانه به‌هم ریخته، اما چیزی از آنجا سرقت نشده بود.

همزمان با تشکیل پرونده قضایی در شعبه سوم بازپرسی دادسرای شهریار، تحقیقات تیم جنایی پلیس آگاهی برای رازگشایی از این جنایت آغاز شد.

زوج سرایدار در تحقیقات گفتند شب جنایت برای مهمانی به خانه یکی از اقوام رفته بودند و پسر 23 ساله‌شان و دایی‌اش در خانه بودند که این جنایت رخ داده است.

مرد میانسال به افسر تحقیق گفت: در شب مهمانی همسرم پیامکی از گوشی برادرش دریافت کرد که در آن نوشته شده بود، دزد آمده کمک کنید جانمان در خطر است و بعد تلفن او خاموش شد.

نگران شدیم به تلفن پسرم زنگ زدیم که او نیز مدعی شد مردی مسلح که گمان می‌کند سارق است وارد گلخانه شده است. از مهمانی برگشتیم. زمانی که وارد اتاق سرایداری گلخانه شدیم، خبری از دزد مسلح نبود. پسرم گریه می‌کرد و با دست دایی‌اش را نشان می‌داد که غرق در خون بود.

در این مرحله پسر خانواده که تنها شاهد جنایت بود به افسر تحقیق گفت: ساعاتی بعد از رفتن پدر و مادرم به مهمانی، مردی غریبه که مسلح بود وارد ساختمان شد. او مرا تهدید و به دایی‌ام شلیک کرد. تهدیدم کرد که باید سکوت کنم در غیر این صورت مرا خواهد کشت. بعد هم بسرعت از خانه‌مان خارج شد و نتوانستم سد راه قاتل شوم.

با جمع‌بندی این اطلاعات، ماموران در تلاش برای شناسایی قاتل فراری بودند تا این که در تحقیقات محلی متوجه شدند مقتول فردی دارای سوابق کیفری و نیز معتاد به شیشه بود. بارها خانواده خواهرش او را در کمپ بستری کرده، اما او دوباره اعتیادش را از سر گرفته بود.

تحقیقات نشان می‌داد، مقتول چند هفته قبل از جنایت در کمپ بستری بوده، اما خواهرش از این که او شب عید کنار اعضای خانواده باشد، چند روز پیش از سال نو برادرش را به خانه آورده که او به قتل می‌رسد.

ماموران در ادامه تحقیقات متوجه شدند خواهرزاده 23 ساله مقتول رابطه خوبی با او نداشته است. همچنین همسایه‌ها نیز متوجه رفت و آمد فرد غریبه در شب جنایت نشده‌اند و فقط دوست پسر خانواده را دیده‌اند که به خانه آنها آمده و ساعاتی بعد رفته است.

همین سرنخ‌ها کافی بود که ماموران به خواهرزاده مقتول ظنین شوند. او با دستور قضایی بازداشت شد و در جریان تحقیقات گفته‌های پیشین خود را تکرار کرد، اما در ادامه بازجویی‌ها سکوت خود را شکست و به قتل دایی معتادش با همدستی دوست خود اعتراف کرد.

پسر جوان به افسر تحقیق گفت: دایی‌ام شیشه‌ای بود و با رفت و آمدش به خانه‌مان آرامش ما را می‌گرفت. از همسایه‌ها دزدی می‌کرد و باعث آزار آنها می‌شد. همین کارها باعث شده بود آبرویمان پیش همسایه‌ها برود. زمانی که متوجه شدم مادرم اجازه داده او شب عید به خانه‌مان بیاید، عصبانی شدم.

وی ادامه داد: تصمیم به قتل او گرفتم و موضوع را به دوستم گفتم که با من همراه شد. شبی که خانواده‌ام به مهمانی دعوت بودند سراغ دایی‌ام رفتم. او خوابیده بود، سلاحی داشت که آن را در کمد پنهان کرده بود، آن را برداشتم و زمانی که در خواب بود یک تیر به سرش شلیک کردم و تیر دوم را دوستم به سرش شلیک کرد. برای این‌که ماجرا لو نرود، از گوشی دایی‌ام به مادرم پیامک زدم و اعلام کردم دزد آمده که آنها با من تماس گرفتند بعد هم دوستم فرار کرد.

با اعتراف وی، همدستش نیز بازداشت شد و در مواجهه حضوری با وی به همدستی در قتل اعتراف کرد.

متهمان پس از بازسازی صحنه قتل روانه زندان شدند.

ضمیمه تپش جام جم

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها