این روزها زندگی معنای متفاوتی به خود گرفته است. خیلی‌ها هنوز نمی‌دانند برای چه زندگی می‌کنند. بعضی‌ها زندگی می‌کنند برای پول در آوردن، اما پول در آوردن زندگی نیست. بعضی دیگر دوست دارند دیگران را شاد کنند، اما گاه آنقدر پرخاشگر و افسرده می‌شوند که فکر می‌کنند زندگی به آنها ظلم کرده است.
کد خبر: ۱۰۶۳۱۱۳

بعضی‌ها برای فرزند و بعضی برای والدین زندگی می‌کنند. عده‌ای به رضای خدا فکر می‌کنند و عده‌ای به رضای قلبی خود.

هرچه هدف بالا تر و متعالی تر باشد، رسیدن به آن سخت تراست و برنامه ریزی آن باید دقیق تر باشد، اما یک واقعیت وجود دارد و آن این که، کسانی که هدف خود را تعیین و برای آن برنامه‌ریزی می‌کنند، موفق تر هستند.

برای این که بدانید از زندگی چه می‌خواهید، باید گام ‌های مهمی بردارید که به شما کمک کند، این چشم انداز را روشن و دقیق ببینید و مسیر را بخوبی بشناسید.

5 سال دیگر می‌خواهید کجا باشید

با توجه به توان، شرایط و استعدادهایی که دارید، برای خود بهترین‌ها را بخواهید. به خدا توکل کنید و در نظر آورید، پنج سال دیگر می‌خواهید کجا باشید. این وضعیت را مثل انتهای یک مسیر تجسم کنید.

نامه آرزوها

حالا که یک چشم انداز نه چندان واضح از پنج سال آینده به دست آوردید، بیایید کمی دقیق تر نگاه کنیم. برای این موضوع یک کاغذ بردارید و همه ارزش‌ها و آرزوهای خود را در آن بنویسید. این کاغذ قرار است، سرمایه شما باشد. پس دقت کنید و همه چیزهای مهم زندگی تان را در آن درج کنید.

حرکت اول؛ تجربه

حتما شنیده‌اید که می‌گویند هیچ‌کس از پیش خود چیزی نشد. کاملا درست است. شما هم آستین بالا بزنید و گیوه‌ها را وربکشید و به سمت شغلی که دوست دارید، بروید. مهم نیست تحویلتان نگیرند، مهم نیست، جا باز کردن حتی به‌عنوان یک کارآموز رایگان چقدر می‌تواند کار سختی باشد. آن‌قدر تلاش کنید تا بتوانید به آن دست یابید.

برای کسب تجربه به فعالیت‌های خیریه رو بیاورید و سعی کنید با شرکت درکارهای داوطلبانه که شما را بهتر می‌پذیرند، از یک نیروی بی‌تجربه و مهارت به شخصی کارآزموده تبدیل شوید. گاهی این مراکز به شما گواهی‌های مهارتی می‌دهند که به کمک آن می‌توانید بهتر کار پیدا کنید. از این طریق می‌توانید استعدادهای جدیدی را در خود کشف کنید که برای مشخص‌شدن نقشه راه به شما کمک می‌کند.

تجربه چند فعالیت جدید

از آنجا که هنوز نظرتان قطعی نشده است، هر چیزی را که حس می‌کنید می‌تواند برایتان جذاب باشد، تجربه کنید؛ چه بسا به مسیری میل پیدا کنید که فکرش را هم نمی‌کنید. هر فعالیتی که برایتان جذابیت داشت، در مورد آن تحقیق و سعی کنید، چشم‌انداز شغلی و آینده آن را بررسی کنید و ببینید تا چه حد امکان پیشرفت دارید.

به‌دنبال الگوهای موفق

آدم‌های موفق، دنیای جدیدی از کسب و کار پیش روی ما می‌گشایند. نگاهی به اطراف بیندازید. دوست دارید زندگی شما شبیه چه کسی باشد. در باره آن تحقیق کنید. به سراغش بروید. مدتی در کنارش کار کنید. شیوه‌های او رابررسی کنید. اگر امکان دارد، مدتی برایش رایگان کار کنید. مطمئن باشید، بزودی چشم‌انداز شغلی خوبی پیش‌رویتان گشوده می‌شود.

مشاوران کسب و کار

امروزه در هر رشته، مشاورانی هستند که به شما کمک می‌کنند، زودتر خودتان را در بازار کسب و کار پیدا کنید. مشاوران کسب و کار، بازاریابی و استعدادیابی. در کلاس‌های مربوط به خودشناسی شرکت کنید، از این مشاوران مشورت بگیرید و نقشه را ه را دقیق و درست ترسیم کنید.

بیاموزید

اگر حس کردید در مسیری که می‌خواهید برای خود ترسیم کنید، نیاز دارید چیزهای بیشتری فرا بگیرید، از رفتن به دوره‌های آموزشی مربوط کوتاهی نکنید. موفقیت در انتظار شماست.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها