jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۱۹۸۳ ۲۳ مرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

پایان کار بولت با مصدومیت

صاعقه زمین خورد

سال‌ها بود که هر زمان مسابقات مختلف دوومیدانی به پایان می‌رسید، غریو شادی و فریاد تماشاگران فقط یک اسم را صدا می‌زدند: یوسین بولت، سریع‌ترین مرد تاریخ جهان. شنبه‌شب نیز هزاران نفری که در استادیوم المپیک لندن حاضر شده و شاهد مسابقه دوی 4x100 جهان بودند، خود را برای آخرین تشویق این افسانه جامائیکایی آماده کرده بودند. اگرچه او هفته گذشته نتوانسته بود در دوی 100 به مقام قهرمانی برسد، اما بسیاری امیدوار بودند که پایان دوران حرفه‌ای بولت 31 ساله خاطره‌ای ماندگار و شیرین در ذهن همه باشد. اما اتفاقات شنبه‌شب موجب شد آخرین صحنه حضور بولت در زمین دوومیدانی با تصویری تلخ رقم بخورد.

زمانی که یوهان بلیک به عنوان سومین نفر تیم جامائیکا چوب مخصوص را به بولت داد، تیم آنها در مقام سوم بود و جلوتر از آنها نمایندگان آمریکا و انگلیس حضور داشتند. همه در آن لحظه انتظار داشتند که بولت مثل همیشه سرعت خود را جمع کرده و از رقبایش فاصله بگیرد، اما در حالی که حدود 60 متر به پایان خط مانده بود، بولت از درد به خود پیچید و روی زمین افتاد. نتیجه این شد که تیم انگلیس با 47/37 ثانیه به مقام نخست رسید و آمریکایی‌ها نیز با زمان 52/37 به مدال نقره دست یافتند. اما در آن لحظه آنچه بیش از همه مورد توجه تماشاچیان و دوربین‌های تلویزیونی قرار داشت، نه قهرمانی دیگر تیم‌ها بلکه حال و اوضاع بولت بود. بولت در حالی که با حسرت به پایان خط و دیگر رقبا نگاه می‌کرد، با کمک هم تیمی‌هایش از روی زمین بلند شد و آخرین قدم‌هایش در زمین دوومیدانی را نه با سرعت بلکه با آهستگی تمام طی کرد.

چند ساعت پس از این مسابقه بود که کوین جونز، پزشک تیم دوومیدانی جامائیکا اعلام کرد که دلیل آسیب‌دیدگی بولت در این مسابقه مصدومیت او از ناحیه همسترینگ پای چپ بوده است. جونز در ادامه افزود: بولت به دلیل باخت در مسابقه ناراحتی زیادی دارد. سه هفته‌ گذشته برای او بسیار سخت بود. ما بهترین‌ها را برای او آرزو می‌کنیم. او همچنین گفت که تاخیر مختصر به وجود آمده در ابتدای مسابقه (به دلیل طولانی شدن دو مراسم اهدای مدال‌ها قبل از آن) ممکن است منجر به رقم خوردن این شرایط برای بولت شده باشد. این موضوعی است که دیگر هم‌تیمی‌های بولت نیز به آن اشاره کردند. یوهان بلیک سرد شدن عضلات را عامل اصلی این اتفاق عنوان کرد. قهرمان پیشین دوی 100 متر جهان با انتقاد نسبت به این موضوع گفت: دوندگان جامائیکایی زمان زیادی در سالن انتظار ماندند و هوا آنجا سرد بود. زمانی که این اتفاق می‌افتد عضلات سرد می‌شوند و براحتی یک دونده آسیب می‌بیند. عمر مک لوئد اولین دونده تیم جامائیکا در این مسابقه نیز ضمن انتقاد از این تاخیر گفت: ما تمام تلاش خود را انجام دادیم تا بدن‌هایمان گرم بماند، اما شرایط و اوضاع بسیار مسخره بود. این در حالی است که جاستین گاتلین، قهرمان دوی 100 متر جهان در لندن نیز پیش‌تر به این موضوع اشاره کرده بود. دونده آمریکایی گفت: سالن انتظار خیلی سرد بود و مدت زمان زیادی را اینجا حضور داشتیم. امیدوارم اتفاقی نیفتد و همه چیز به خوبی پیش برود.

حسین خلیلی

ورزش

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هراس از قدرتمند شدن سوریه

هراس از قدرتمند شدن سوریه

اعلام نظر نخست وزیر سوریه در مورد هدف قرار گرفتن هفت نفتکش که به سمت این کشور در حال حرکت بودند نگرانی‌هایی را دامن زده است.

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

برای کنترل و مهار یک بیماری که تبدیل به اپیدمی شده باید ماهیت بیولوژیک عامل بیماری‌زا را به‌خوبی بشناسیم و نسبت به وضعیت اپیدمیولوژیک آن بیماری نیز آگاهی نسبی داشته باشیم.

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

درست از زمانی که دو خواهر یا دو برادر دوقلوی همسان به دنیا می‌آیند از طرف پدر و مادر و دیگر افراد تناسباتی برایشان در نظر گرفته می‌شود؛ لباس‌های شبیه هم، هدیه‌های کاملا مشابه و برخوردهایی یکسان. در واقع به‌طور ناخودآگاه دو فرزند دوقلو با همدیگر بزرگ می‌شوند در صورتی که ممکن است از خیلی جهات تفاوت‌هایی با هم داشته باشند.

گفتگو

بیشتر
کودکانی با ایمنی ضعیف

از ابتدای تولد کودکان مبتلا به نقص سیستم ایمنی باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از عفونت‌ها دور بمانند

کودکانی با ایمنی ضعیف

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر