jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۵۹۳۷۳   ۱۶ مرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

ابتدا باید موارد ایمنی را رعایت کرد تا آسیبی به بازیکنان و محیط زیست نرسد بعد از مشخص کردن محدوده ی زمین بازی، در یک طرف آن، چاله کوچکی که تقریباً به اندازه ی قطر توپ تنیس است می کَنَند که اینچاله،خانه توپ سیاه به حساب می آید.

در اطراف این چاله، به تعداد بازیکنها، چاله هایی با همان کیفیت ایجاد می شوند که هر کدام به یکی اختصاص دارد و خود در کنارشان می ایستند.

یکی به قید قرعه، از فاصله ی 5/1 متری به طور نشسته، توپ را روی زمین گذاشته و به سوی چاله ها می غلتاند که ممکن است به هیچکدام از آنها نیفتد: باز حق غلتاندن توپ را دارد ، به چاله ی یکی دیگر از بازیکنان بیفتد: در آن صورت بایستی صاحب چاله را روی کولش بگیرد و این بار با دقت و تمرکز حواس بیشتری توپ را بغلتاند و اگر توپ در چاله توپ سیاه قرار گرفت؛ به هدف برنده شدن به طرف (توپ) دویده، آن را برمی دارد و به طرف سایر بازیکنان پرتاب کند تا یکی از آنها را بزند وکسی که توپ به او اصابت کرده از نقطه ی برخورد تا کنار چاله ها باید ضارب توپ را روی کول بگیرد و بعد از رسیدن به چاله ها روی خط شروع بازی بایستد و توپ را بغلتاند. این بازی محدودیت زمانی ندارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر