jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۰۴۴۴۸۸   ۰۱ تير ۱۳۹۶  |  ۱۳:۱۰

بیشترین هزینه‌ای که تابه‌حال کرده‌اید چقدر و به چه منظور بوده است؟ برای اکثر افراد این سؤال جواب‌هایی چون خرید خانه و خودرو را در پی دارد. نیازهای اساسی برای بسیاری از خانواده‌ها در سال‌های آتی تغییر کرده و از پوشاک، خوراک و مسکن فراتر رفته و به خودرو رسیده است.

چگونه یک خودرو بخریم؟

شاید بتوان بزرگ‌ترین ریسک مالی پس از خرید خانه را نیز به همین خودرو اختصاص داد.

به گزارش جام جم آنلاین، خرید خودرو ریسک بالایی دارد که قطعاً این ریسک در خرید خودرو کارکرده به‌مراتب بیشتر از خودرو صفر است. این ریسک زمانی بیشتر می‌شود که خریدار اطلاعات و دانش کافی درزمینه خودرو نداشته باشد.

با تمامی این اوصاف اهمیت مشاوره خرید خودرو بر کسی پوشیده نیست چراکه یک غفلت کوچک می‎‌تواند خسارات جبران‌ناپذیری را به بار آورد، خساراتی که گه‌گاه فراتر از خسارات مادی است.

انتخاب خودرو: نیاز شما در انتخاب خودرو عاملی تأثیرگذار و شاید مهم‌ترین است به‌عنوان‌مثال نیاز یک خانواده 5 نفره با نیاز یک زوج جوان متفاوت است. علاوه بر این بودجه در نظر گرفته‌شده نیز بسیار مهم است. جهت بررسی اینکه خودرو تا چه حد نیازهای شمارا برطرف نموده و دارای چه آپشن‌هایی است سایت‌های خود کمپانی‌های سازنده، مجلات آنلاین اتومبیل می‌توانند مراجع خوبی جهت گرفتن مشاوره باشند.

کارشناسی فنی: اگر انتخاب شما خودرو کارکرده است، کارشناسی فنی باید جزء لاینفک خرید شما باشد. لازم به ذکر است که این کارشناسی باید توسط افراد باتجربه انجام پذیرد. با اندک جستجو در اینترنت با تعدادی شرکت روبرو خواهید شد که کارشناسی فنی خودرو را در محل انجام می‌دهند. شرکت‌هایی که علاوه بر استفاده از کارشناسان باتجربه از تجهیزات پیشرفته و علم روز بهره می‌برند.

قیمت‌گذاری: پس از مشخص شدن عیب‌های احتمالی خودرو نوبت به قیمت‌گذاری خودرو می‌رسد؛ امری که حتی از عهده برخی کارشناسان فنی نیز برنمی‌آید. برای این کار می‌توانید مدتی بازار خودرو را از طریق روزنامه‌ها، سایت‌های آگهی خودرو، مراجعه حضوری به بازار و ... رصد نمایید تا قیمت حدودی خودرو برایتان واضح گردد. این موضوع ازیک‌طرف امری وقت‌گیر بوده و از سوی دیگر نیاز به‌دقت نظر فراوان دارد و از عهده هر خریداری ساخته نیست. روش دوم استفاده از سایت‌های قیمت‌گذاری آنلاین است که بر اساس مدل خودرو، رنگ خودرو، عیب خودرو و... اقدام به ارائه قیمت خودرو می‌نمایند و تا حد بسیار بالایی قابل‌اطمینان هستند مگر آنکه از سایت‌های نامعتبر استفاده نمایید. همچنین می‌توانید از بخش محاسبه قیمت خودروی سایت جام‌جم آنلاین نیز استفاده کنید.

قولنامه: با پشت سر گذاشتن 3 مرحله فوق، دیگر زمان خرید و قولنامه است. خود تنظیم قولنامه نیز نکات بسیار مهمی دارد که باید بدان دقت داشت و البته این مرحله را بسیاری از خریداران به‌تنهایی می‌توانند انجام دهند مشروط بر آنکه از قبل مطالعه کافی در این زمینه داشته باشند.

تعویض پلاک: این فرآیند شاید بیشتر از آنکه یک موضوع حرفه‌ای باشد یک امر وقت‌گیر است چراکه فرآیند آن واضح بوده و توسط شخص خریدار قابل‌اجرا است. توصیه می‌شود که فرآیند تعویض پلاک را نیز پیش از خرید خودرو مطالعه نمایید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

امروزه فناوری‌ های نوین و به ویژه هوش مصنوعی به سرعت جهان اطراف ما را متحول می‌کند و نفوذ روزافزون آنها در تمامی کاربردهای سنتی، یکی‌از دغدغه‌ها و اولویت‌های دولت‌هاست. اکنون دنیا به تعبیری با سونامی فناوری مواجه بوده و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو