jamejamonline
همدان کد خبر: ۱۰۳۳۱۱۳   ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۶  |  ۱۱:۵۲

کلاهبرداری ۳۰۰ میلیونی از شهروند همدانی

فالگیر مجازی دستگیر شد

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان همدان گفت: فردی که از طریق شبکه‌های اجتماعی اقدام به کلاهبرداری کرده بود توسط کارشناسان پلیس فتا شناسایی و دستگیر شد.

فالگیر مجازی دستگیر شد

به گزارش جام جم آنلاین از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ امینی رئیس پلیس فتا همدان با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان همدانی مبنی بر کلاهبرداری اینترنتی، شناسایی عامل یا عاملان کلاهبرداری اینترنتی در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد حدوداً دو ماه پیش شاکی در شبکه اجتماعی با گروه فالگیری آشنا شده و بعد از مدتی با خانمی که خود را فالگیر معرفی کرده است ارتباط برقرار می‌کند‌؛ شخص فالگیر با دادن وعده‌های پوچ، ‌شاکی را فریب داده و با سوء‌استفاده از سادگی ایشان ‌از وی 300 میلیون ریال اخاذی می‌کند.

این مقام انتظامی بیان‌ کرد: کارشناسان این پلیس با حساسیت نسبت به پیگیری موضوع مطروحه اقدام و با به‌کار‌گیری شگردهای خاص فنی و پلیسی، متهم را شناسایی و پس از اخذ دستور مقام قضایی نامبرده را دستگیر کردند.

سرهنگ امینی اظهار کرد: در بازجویی‌های فنی مشخص شد، متهم با این روش از چندین نفر دیگر هم کلاهبرداری نموده است که صراحتاً به موضوع کلاهبرداری اینترنتی اعتراف و هدف از این کار کسب منافع مالی بیان کرد.

رئیس پلیس فتا همدان به شهروندان هشدار داد: افراد سودجو غالبا مسائل خرافاتی را به شکل مدرن در شبکه‌های مجازی رواج می‌دهند، تمام این شیادان از سادگی و زودباوری طعمه‌های خود نهایت بهره را می‌برند، عموم شهروندان می‌توانند با کسب مهارت‌های زندگی و افزایش اعتماد به نفس زندگی خود را مدیریت کرده و به این ترتیب زمینه بروز آسیب‌های ناشی از مشکلات فالگیری و رمالی را از بین ببرند.

وی توصیه کرد: شهروندان در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: