jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۰۲۵۷   ۰۱ تير ۱۳۸۱  |  ۱۵:۳۳

جانورانی که ممکن است طی 3 دهه نابود شوند شامل گونه های شناخته شده ای مانند کرگدن سیاه ، ببر سیبری و همچنین گونه های ناشناخته ای مثل عقاب فیلیپین و پلنگ آمور آسیایی هستند

گزارش سازمان ملل متحد، مروری بر30 سال گذشته محیط زیست از نظر خسارات طبیعی است سازمان ملل براساس این ارزیابی ها می گوید، کلیه عواملی که به انقراض گونه ها در دهه های اخیر منجر شده و ازجمله فعالیت های صنعتی ، تاثیر چشمگیری بر حیوانات و گیاهان داشته است این گزارش می گوید، در صورتی که دولتها پیمان و قراردادهای تصویب شده در "اجلاس سال 1992 زمین " در ریو را اجرا کنند، بسیاری از این خطرات برطرف خواهد شد این مصوبه ها شامل پروتکل "کیوتو" درباره تغییرات جوی کره زمین و قرارداد تنوع زیستی است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو