jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۱۹۷۸۱ ۲۷ فروردين ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

پس از پایان مراسم معنوی اعتکاف، عکسی از یک روحانی همراه ده‌ها کودک منتشر شد که ماجرایی جالب دارد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، با شروع ایام معنوی اعتکاف و درخواست بسیاری از جوانان برای شرکت در این مراسم معنوی، یک طلبه در اقدامی جالب برای شرکت تعدادی از مادران جوان، مسئولیت نگهداری کودکان آنها را در این سه روز بر عهده می‌گیرد و تمام تلاش خود را برای گذراندن لحظاتی خوش برای آنها به کار می‌بندد.

این طلبه می‌گوید برای این‌که 50 مادر بتوانند در اعتکاف شرکت کنند از کودکان آنها در مدت اعتکاف نگهداری کرده و حسابی به آنها خوش گذشته است و آنها اعتکاف کودکانه را تجربه کرده‌اند.

در صفحه اینستاگرام طلبه‌گرام، ماجرای این عکس جالب این‌گونه بیان شده است: «امسال تجربه‌ای جدید از اعتکاف خانوادگی رو در کنار حدود 50خانواده دیگه کسب کردیم. اعتکافی برای مادرهای بچه‌دار که بتونن در کنار فرزندان‌شان در مسجد، اعمال خودشان رو بجا بیارن. 50 تا بچه دختر و پسر که حسابی بهشون خوش گذشت و اعتکاف بچگانه رو تجربه کردن.

تجربه سخت ولی شیرین و متفاوت. فرض کنید ساعت دو شب فقط یکی از بچه‌ها گریه می‌کرد! خودتون حدس بزنید چهل و نه تای دیگه چکار می‌کردن! یا مثلا شما بعد از سحر و عبادت و نماز و... ظهر می‌خوای کمی استراحت کنی تا به افطار برسی ولی ظهر نوبت ناهار بچه‌هاست! نشستن روبه‌روت و دارن خورش قرمه‌سبزی با پیاز و دوغ و ماست موسیر می‌زنن به بدن و هرهر می‌خندن!

ولی با همه اینها در کنار خانواده و اون جمع با صفا همه چیز خیلی متفاوت و خوب برگزار شد و خدا رو شکر بچه‌ها و خانواده‌ها همه راضی بودن.

گل کار هم که از همه مهم‌تر بود، دادن یه بسته رنگ انگشتی به بچه‌ها و رنگ‌آمیزی کامل ماشین حاجی بود. نمی‌دونید این بچه‌ها چه حالی کردن!»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر