حمله تروریستی در استکهلم

عصر روز گذشته یک کامیون در مقابل فروشگاهی شلوغ در مرکز استکهلم جمعیت را زیر گرفت که بر اثر آن سه نفر کشته و عده‌ای نیز زخمی شدند. البته برخی از منابع خبری تعداد کشته‌ها را پنج نفر اعلام کرده‌اند.
کد خبر: ۱۰۱۶۸۸۱

پلیس سوئد، دیروز در پیامی توییتری ضمن تائید این خبر نوشت: «پلیس درخواست کمک دریافت کرده مبنی بر این که فردی سوار بر یک وسیله نقلیه، مردم را در خیابان دروتنینگاتان مجروح کرده است.» این حادثه در بزرگ‌ترین خیابان مخصوص عابران پیاده‌ در نزدیکی ایستگاه مرکزی متروی استکهلم رخ داد.

استفان لافون، نخست‌وزیر سوئد گفت همه شواهد نشان می‌دهد این حادثه یک حمله تروریستی بوده است.

پلیس هم گفته که این حمله با کامیونی صورت گرفته که ساعاتی پیشتر به سرقت رفته بود. به گفته شاهدان، از محل حادثه دود غلیظی به هوا برخاسته بود. بالگردهای پلیس نیز به مدت چند ساعت بر فراز منطقه در پرواز بودند. تصاویر ویدئویی از محاصره منطقه توسط نیروهای امنیتی و پلیس و همچنین اعزام تیم‌های امدادی و فوریت‌های پزشکی حکایت داشت. پس از این حمله، تدابیر امنیتی شدیدتر شد و مترو و ایستگاه مرکزی قطار استکهلم تخلیه و تعطیل شد. تحقیقات در خصوص این حادثه ادامه دارد و آن‌طور که نخست وزیر سوئد اعلام کرده یک مظنون (که در عکس با دایره مشخص شده است) نیز در این رابطه دستگیر شده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها