jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۱۵۴۱۳   ۱۵ فروردين ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

فصل جدید برنامه «مناظره» با طرح موضوعات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی از امشب با اجرای مرتضی حیدری از شبکه یک پخش می‌شود.

به گزارش جام‌جم، با شروع سال جدید که از سوی رهبر معظم انقلاب سال «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال» نامگذاری شده، اولین برنامه «مناظره» شب گذشته با موضوع اقتصاد پس از تحریم و سیاست‌های عبور از رکود به مخاطبان ارائه شد.

فصل جدید برنامه مناظره به تهیه‌کنندگی محسن رفیعی و اجرای مرتضی حیدری هر شب ساعت 20 از شبکه یک پخش می‌شود و در این فصل که تا هفتم اردیبهشت ادامه دارد، مانند گذشته موضوعات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد.

از ریزگردها تا کارت سوخت

برنامه «مناظره» بیش از هر چیز به موضوعاتی می‌پردازد که رابطه مستقیم با زندگی و دغدغه‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی مردم دارد.

رفیعی درباره موضوعاتی که در این فصل از برنامه مناظره به آنها توجه می‌شود، گفت: مهمانان هر شب ترکیبی از کارشناسان و صاحبنظران مختلف خواهد بود. در نخستین برنامه مرتضی عزتی، کارشناس اقتصاد کلان و محمد کهن‌دل کارشناس اقتصادی به شبکه یک آمدند تا درخصوص اقتصاد پس از تحریم و سیاست‌های عبور از رکود مناظره کنند. در شب‌های آینده موضوعاتی مانند عملکرد اشتغالزایی دولت، رشد اقتصادی، عملکرد نظام بانکی، پزشک خانواده و آلودگی هوای کلانشهرها در این برنامه طرح و بررسی خواهد شد.

به گفته رفیعی، مشکل ریزگردها، ازدواج جوانان، دستمزد کارگران، قاچاق، وام خرید و ساخت مسکن، سرنوشت مسکن مهر و مسکن اجتماعی، خرید هواپیما، کم‌آبی و خشکسالی، مبارزه با فساد، اعتیاد و طلاق، حاشیه‌نشینی، اصل 44 و سرنوشت توزیع بنزین با کارت سوخت از دیگر موضوعاتی است که برنامه مناظره به آنها توجه خواهد داشت.

در مسیر اعتدال

برنامه «مناظره» بعد از برگزاری مناظره‌های انتخابات ریاست جمهوری سال 1392 در شبکه یک با نقد و بررسی موضوعات سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و اقتصادی شکل گرفت و تا امروز به موضوعات متنوع و داغی پرداخته که از متاخرترین آنها می‌توان به «دریافت جریمه نقدی از مشمولان غایب»، «تاکسی‌های آنلاین»، «پروانه وکالت»، «فروش در صنعت سینما»، «پشت پرده فوتبال حرفه‌ای» و مواردی از این دست اشاره کرد.

این برنامه افت و خیزهای بسیاری داشته و به‌دلیل موضوعات داغ و حساسی که به بحث می‌گذارد، با واکنش‌های متعددی روبه‌رو بوده است. مثل هر برنامه تاثیرگذار و چالشی دیگر، «مناظره» تا امروز مخالفان و موافقانی داشته اما به استناد اظهارات امیر سیاح، مدیر گروه دانش و اقتصاد شبکه یک همواره تلاش شده این برنامه با وجود مشکلات و موانع متعدد، از مسیر انصاف خارج نشود و مسائل را از زوایای مختلف و با حضور مخالفان و موافقان مورد بحث و بررسی قرار دهد.

اطلاع‌رسانی تحلیلی

به گفته رفیعی برنامه «مناظره» سعی دارد موضوعات انتخاب شده را از زوایای مختلف بررسی کند و نظرات کارشناسان را از چند منظر در اختیار مخاطبان بگذارد.

از ویژگی‌های برنامه «مناظره» ارائه اطلاعات تحلیلی است؛ این برنامه با حضور کارشناسان و متخصصان، مخاطب را با وجوه مختلف یک مسأله آشنا می‌کند و ضمن تبادل اطلاعات و طرح اختلاف‌نظرهای کارشناسانه، قدرت تحلیل مخاطبان را افزایش می‌دهد. محسن رفیعی امیدوار است در این فصل از برنامه مناظره همچون گذشته فرصتی فراهم شود تا مسائل و دغدغه‌های مردم با حضور کارشناسان و متخصصان به بررسی گذاشته شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها