jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۰۸۶۶۷   ۱۶ اسفند ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رسانه تلویزیون هم صاحب «مردان ایکس» خود می‌شود. واحد تلویزیونی کمپانی فوکس قرن بیستم و شرکت فیلمسازی مارول، یک مجموعه تلویزیونی با نام مردان ایکس تهیه می‌کنند. شرکت مارول که مالک داستان‌های مصور مردان ایکس است، به برایان سینگر وظیفه تهیه این مجموعه تلویزیونی را محول کرده است.

سینگر، کارگردان دو قسمت اول و دوم نسخه سینمایی مردان ایکس است که در سال‌های 2000 و 2004 ساخته شد. در عین حال، او تازه‌ترین قسمت این مجموعه فیلم را هم سال گذشته کارگردانی کرد. با این حال، قرار نیست سینگر پشت دوربین کارگردانی اپیزود آزمایشی این مجموعه تلویزیونی قرار گیرد. برای انجام کارگردانی اپیزود اول مجموعه، او به دنبال یک کارگردان خوش‌فکر و خوشنام است. برای نگارش فیلمنامه این اپیزود، مت نیکس انتخاب شده است. او که از چهره‌های قدیمی و با سابقه رسانه کوچک است، خودش را یکی از طرفداران مجموعه فیلم مردان ایکس معرفی کرده و می‌گوید: فقط طرفدار فیلم نیستم. خود داستان‌های مصور مردان ایکس را هم دوست دارم. به باور من، نسخه سینمایی نتوانست ریشه‌های این داستان را بشکافد و دین خود را به آن ادا کند. امیدوارم ما در نسخه تلویزیونی هم موفق به انجام این کار شویم.

این فیلمنامه‌نویس عقیده دارد: داستانی مثل مردان ایکس به دلیل گستردگی ماجراها و کاراکترهایش، مناسب فیلم‌های سینمایی نیست و باید در جایی مثل تلویزیون و در تعداد زیادی اپیزود تعریف شود. منتقدان تلویزیونی با عنایت به این گفته نیکس، پیش‌بینی می‌کنند مردان ایکس تلویزیونی تبدیل به یک اثر چند فصلی با تعداد زیادی اپیزود شود، اما کمپانی فوکس و شرکت مارول، فعلا به دنبال تولید یک فصل 13 قسمتی از این کار هستند. فیلمنامه مجموعه تلویزیونی، در ارتباط با داستان و حال و هوای نسخه سینمایی آن خواهد بود و در عین حال، ماجراهای تازه‌ای را به تصویر خواهد کشید. در داستان مجموعه، یک پدر و مادر معمولی متوجه می‌شوند فرزندانشان، دارای قدرت‌هایی فوق طبیعی هستند. این نیروی ویژه می‌تواند برای آنها دردسرساز باشد و ماموران حکومتی را به دنبال خود می‌کشاند. جمع خانواده هنگام فرار از دست ماموران، با یک تشکیلات مخفی زیرزمینی آشنا می‌شوند که اعضای آن شبیه فرزندان این خانواده هستند. آنها برای ادامه حیات، مبارزه‌ای سخت را با نیروهای دولتی آغاز می‌کنند.

آن طور که از حال و هوای داستان مجموعه پیداست، کاراکترهای مشهور نسخه سینمایی در آن حضور ندارند. به همین دلیل، جمع بازیگران آن از بین چهره‌های تازه انتخاب خواهند شد. با این حال، بعید نیست داستان مجموعه به سمتی برود که سر و کله مرد گرگ‌نما/ وولورین و دوستانش هم پیدا شود و از ماجراجویی‌های آن سر درآورند. به این ترتیب، پای بازیگرانی مثل هیو جکمن، هالی بری و پاتریک استوارت هم به مجموعه باز شده و در آن ایفای نقش خواهند کرد. کلید فیلمبرداری اپیزود آزمایشی مردان ایکس، اواخر تابستان سال جاری میلادی زده می‌شود. این اپیزود تا قبل از پایان همین سال روی آنتن خواهد رفت.

مترجم: مهبد آستانی

منبع: اسکرین اینترنشنال

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر