سیما - چهره - جدیدترین اخبار ایران و جهان خبرگزاری جام جم

jamejamsima
چهره
حرف زدن از «حرمله» برایم تکراری شده‌ است

انوش معظمی، بازیگری که نقش‌های عاشورایی زیادی در کارنامه دارد، مهمان روزنامه جام‌جم شد

حرف زدن از «حرمله» برایم تکراری شده‌ است

انوش معظمی سال‌هاست در تئاتر، سینما و تلویزیون، رخت شخصیت‌های گوناگون را به تن کرده‌است؛ شخصیت‌هایی که اغلب رگی از پهلوانی داشتند یا چون اولیا و اشقیا از دل تاریخ بیرون آمدند.

اکبرآقا؛ آکتور صدا

گفتگوی صمیمانه با اکبر منانی، مدیر دوبلاژ، گوینده و نویسنده‌ای که بیش از 60 سال تجربه گویندگی دارد:

اکبرآقا؛ آکتور صدا

وقتی نام پوآرو را می‌شنوید به یاد شخصیت بانمک او با آن سبیل‌هایی که فرم خاصی از هوشمندی و زیرکی را در او نشان می‌داد، در سریال‌ های معمایی می‌افتید. به‌ویژه این‌که وقتی وارد صحنه می‌شد با همان لهجه فرانسوی ــ بلژیکی‌اش می‌گفت: «من هرکول پوآرو هستم!» و بعد وارد مرموزترین قتل‌ها و معماهای کارآگاهی دنیا می‌شد.

رادیو را عاشقانه دوست دارم

گفتگوی صمیمی با غلامعلی امیرنوری که 5 دهه است در رادیو گویندگی می‌کند

رادیو را عاشقانه دوست دارم

غلامعلی امیرنوری بیش از پنج دهه است که عمرش را در استودیوهای رادیو گذرانده. او زاده شب یلداست و سال 1317 در یک خانواده فرهنگی چشم به جهان گشود. کافی است چند دقیقه‌ای کنار استاد امیرنوری بنشینید تا متوجه شوید هر کلمه از این استاد یک کلاس درس است.

روایتی دیگر از مادری فداکار از خطه بختیاری‌ ها

شب گذشته در برنامه «نفس» مطرح شد؛

روایتی دیگر از مادری فداکار از خطه بختیاری‌ ها

در کودکی بازی نکردم تا کار کنم/ به خاطر پدرم دعوا هم می‌کردم/ نمی‌دانستم مرا شوهر داده‌اند/ پدرم مرا شوهر داد تا خودش زن دوم بگیرد/ با زن اول شوهرم هیچ مشکلی نداشتیم/ برای فرزندانم کم نگذاشتم.

محرم و سفر به سوی حسین (ع)

دوستان و همکاران زنده یاد علی سلیمانی از او گفتند

محرم و سفر به سوی حسین (ع)

علی سلیمانی هم از میان ما رفت. او اولین نفری نیست که قاتل ویروسی پرونده زندگی‌اش را برای همیشه بست و به جمع اعداد روزانه تبدیل شد که هر روز شاهدیم. او یکی از پانصد و اندی نفری بود که روز پنجشنبه جانش را به دلیل ابتلا به کرونا از دست داد.

زیباترین عزاداری‌ها را دیده‌ام

گفتگو با اصغر سمسارزاده که بچه شمرون است

زیباترین عزاداری‌ها را دیده‌ام

متولد میدان اعدام است؛ کوچه عشقی. چند سالی از بچگی را آنجا گذرانده که سبک خاص خود را در عزاداری ایام محرم و تاسوعا و عاشورا داشته ‌است.

آرامش یک زندگی پر شور

یادبودی برای ارشا اقدسی در گفت‌و‌گو با دوستان و همکارانش

آرامش یک زندگی پر شور

«پر از زندگی بود» این جمله‌ای است که همه دوستان و اطرافیان ارشاخان اقدسی از آن می‌گویند، جمله‌ای که حتی خیلی به گفتن هم نیاز ندارد و می‌شد آن را از چشم‌هایش و کارهایی که هر کدام را با عشق انجام می‌داد، خواند البته نمی‌شود بدلکار باشی و به مرگ فکر نکنی اما این مرگ‌اندیشی هم برای او عین زندگی بود و به خانواده‌اش هم سپرده بود که بعد از رفتنش اعضایش را اهدا کنند.

واکنش احسان علیخانی به درگذشت ارشا اقدسی

واکنش احسان علیخانی به درگذشت ارشا اقدسی

احسان علیخانی به واسطه دوستی و رفاقتی که با ارشا اقدسی داشت و پیشتر هم در مسابقه عصر جدید با همدیگر همکاری داشتند، به یاد این هنرمند و بدلکار فقید، خاطراتش با او را مرور کرد.

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر