jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۹۹۰۱۸۴   ۲۶ دی ۱۳۹۵  |  ۱۱:۰۸

دفتر سخنگوی ناجا در مورد انتشار کلیپ رشوه گیری افسر پلیس از رانندگان در یکی از استان های کشور بیانیه ای را صادر کرد.

واکنش ناجا به رشوه گیری یک پلیس

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل ازمیزان، دفتر سخنگوی نیروی انتظامی با انتشار بیانیه ای در مورد کلیپ رشوه گیری افسر پلیس از رانندگان در جاده، اعلام کرد: نیروی انتظامی "مراقبت " از نحوه و شیوه برخورد کارکنان خویش را در شمار یکی از تکالیف و وظایف اساسی خود جای داده است. چه، این نیرو متولی انجام ماموریت‌هایی است که همگان آن‌ها را در شمار "ماموریت‌های حمایتی" قرار میدهند. برای این منظور پلیس همواره از ساز و کارهای نظارتی و مراقبتی ویژه‌ای بهره میگیرد تا از وقوع هر نوع لغزش رفتاری و خطای انضباطی و سازمانی جلوگیری نماید و یا در صورت وقوع بلافاصله به مداخله موثر در آن بپردازد.
افزون بر آن، نیروی انتظامی همواره نظارت‌های مردمی را نیز پراهمیت تلقی کرده و برای این منظور "سامانه 197" را ایجاد کرده است. تا یکایک شهروندان مسئول از آن طریق؛ پلیس را در جریان نظرات خویش قرار دهند. اما علیرغم تمام نظارت‌ها و مراقبت‌های درون و برون سازمانی، هراز چند گاهی لغزشی از سوی شمار بسیار قلیل و انگشت شماری از کارکنان چهره مینماید، که نه تنها ممکن است شماری از شهروندان را برنجاند، بلکه انبوه کارکنان خدوم، متعهد و وظیفه شناس ناجا را نیز آزرده خاطر می سازد.
از همین روی، پلیس هماره بر شدت نظارت‌ها و مراقبت‌های خود می افزاید تامانع از وقوع لغزش‌هایی شود که چهره پاک و اخلاقی سازمان و کارکنان را ملکوک می سازد. متاسفانه اخیرا کلیپی در فضای مجازی منتشر شده که بیانگر رفتار نفرت‌انگیز یکی از ماموران در یکی از استان‌های کشور است.
در این خصوص ضروری است به اطلاع شهروندان محترم برساند که سازمان‌های نظارتی و مراقبتی پلیس حتی پیش از انتشار این کلیپ؛ فرد مذکور را شناسایی و پس از انجام تحقیقات، او را به مراجع قضائی تحویل و همزمان پرونده فرد خاطی در کمیسیون‌های داخلی ناجا در حال بررسی است.
بنابراین ما همچون همیشه یادآوری میکنیم که گرچه نرخ وقوع لغزش های رفتاری در سازمان پلیس بسیار قلیل است ،اساسا ما این وقوع اندک را هم بر نمیتابیم و با خاطیانی که با رفتار خلاف خود شهروندان محترم را میرنجانند قاطعانه برخورد می کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۶
ای كاش رشوه گیریهای كلان را هم اینگونه بولد كنید!!!
۰
۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۶
برای ده یا 20هزار تومن حاشیه درست نكنید برای میلیارد میلیارد بولد كنید
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۶
من كه راضی هستم.
۰
۰
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۶
كاش یه نفر هم با میلیاردی ها برخورد میكرد.تازه ما نمی‌دونیم این مامور چه مشكلاتی داشته كه رشوه گرفته.
۰
۰
میثم
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۷
پدر من مامور راهنمایی رانندگی بود. دریغ از یك ریال رشوه( نه اینكه اینجا بگم به شدت اعتقاد داشت این پول كثیف هست) . ولی الان با 30 سال سابقه كار (بازنشسته، اوج تعطیلی و لذت همه اوج كار پدرم بود و ما همیشه از تفریح خونه نشینی یادمون هست) و 1 میلیون و 300 حقوق و مستاجر بودن با خودم می گم كاش رشوه میگرفت (هرچند خودم هم به كثیفی این پول اعتقاد دارم). هر كسی هر جایی باشه و از از نظر مالی تامین نباشه احتمال لعزش هست. این رو باید ریشه یابی كرد. اگه نه هیچ كس برای 10 تا 20 هزار تومان آبرو و شرافتش رو زیر سوال نمیره
۰
۰

یادداشت

بیشتر
فاجعه بزرگ شروع شده است

فاجعه بزرگ شروع شده است

هورالعظیم جان ندارد. از این تالاب بین‌المللی شبحی بیشتر باقی نمانده است. لاشه هزاران ماهی و گاومیش‌هایی که در گل و لای مدفون شده‌اند از فاجعه‌ای خبر می‌دهد که پیامدهایش بیش از گذشته گریبان دیگر کلانشهرها و حتی پایتخت را خواهد گرفت.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر