گفت‌وگو با بهنام تشکر؛ بازیگر فیلم لاک قرمز

دوست دارم به عشق مردم در تلویزیون کار‌کنم

گفت و گوی جام جم آنلاین با سید جمال سید حاتمی کارگردان فیلم «لاک قرمز»

فیلم من تلخ است نه سیاه

«لاک قرمز» فیلمی است که حدود یک هفته از اکران آن در سینماهای کشور می گذرد، فیلمی اجتماعی به کارگردانی سید جمال سید حاتمی که با نقش آفرینی پانته آ پناهی ها ، مسعود کرامتی و بازی متفاوت بهنام تشکر همراه با هنرمندی یک دختر نوجوان به نام پردیس احمدیه توانسته رضایت منتقدان و مخاطبان را به همراه داشته باشد.
کد خبر: ۹۷۸۰۷۹
فیلم من تلخ است نه سیاه

به گزارش جام جم آنلاین، لاک قرمز سوژه ای اجتماعی و البته تلخ دارد ،‌ به بهانه اکران این فیلم با کارگردان آن آقای سید حاتمی به گفت و گو نشستیم، کارگردان جوانی که او را در کنار کمال تبریزی همواره دیده ایم و حالا نخستین فیلم بلند مستقل خود را در پرده سینماها می بیند.

بیش از یک هفته از آغاز اکران فیلم لاک قرمز می گذرد ، از شرایط فروش ، استقبال مردم و اکران راضی هستید؟

نزدیک به دویست میلیون در 9 روز فروش داشته است، ما با هشت سالن شروع کردیم و الان 18 تا سالن داریم سالن هایی که البته با سانس های خیلی محدود فیلم را نمایش می دهد.

یک بدشانسی هم آوردید و خوردید به اکران «سلام بمبئی»؟

البته اکران سلام بمبئی جای خود دارد و تعلق سینماها به فیلم ها هم جای خود دارد، هر فیلمی در اکران باید از حق طبیعی اش بهره مند باشد. ما همچنان سینماهایمان کم است و سانس ها هم خیلی محدود و عدالت تا حدودی در این رابطه حفظ نشده است.

آقای حاتمی چرا برای ساخت اولین فیلم، سراغ یک سوژه تلخ اجتماعی رفتید؟

معمولا کارگردان ها بخصوص فیلم های اول شان را بر اساس دغدغه های خودشان می سازند که بتوانند از پس آن هم خوب بر بیایند، فیلم من هم دغدغه ام بود درست است که تلخ هست، اما سیاه نیست، بازخورد خوبی هم داشته است چراکه معتقدم برگرفته از فضای اجتماعی امرروزمان است.

فیلم شما را من در جشنواره دیدم، همان زمان هم دو واکنش متفاوت را میان مردم و منتقدان داشت، گروهی بشدت آن را ستایش می کردند و گروهی دیگر هم معتقد بودند که فیلم خیلی تلخ است و می توانست قدری تلخی آن کم شود و می گفتند در جامعه امکان ندارد یک انسان آنقدر بلا سرش بیاید.

من نمی دانم این منتقدان از چه طبقه اجتماعی هستند ولی واقعیت این است که خیلی بدتر از این در جامعه وجود دارد، چیزی که من ساختم خیلی تلطیف شده است.

منظور این است که بالاخره در زندگی هر انسانی یک روزنه امیدی هم باید باشد و اصلا وظیفه فیلمساز و هنرمند هم این است که نشان بدهد در سختی ها همیشه باید امیدوار بود.

اتفاقا هست، وقتی من می گویم فیلم من سیاه نیست، یعنی قهرمان فیلم به سمت امید حرکت می کند، یک قهرمان برای این که شکل بگیرد باید خیلی با مشکلات دست و پنجه نرم کند تا شخصیت قهرمان بودنش شکل بگیرد و باورپذیر شود.

درباره انتخاب بازیگران هم توضیح می دهید، یازیگر نوجوان فیلم را چطور انتخاب کردید و از طرفی آقای تشکر هم بازی متفاوتی از آنچه در ذهن مخاطب است انجام می دهد.

خانم احمدیه انتخابی بود که ما مسیری طولانی را برای پیدا کردنش طی کردیم، چون معمولا نقش نوجوان خیلی بازیگری برایش وجود ندارد، بازیگران این گروه سنی، سریع رشد می کنند و سن شان بالا می رود، برای نقش های نوجوان و کودک آدم باید به روز انتخاب کند، چیزی حدود سه تا چهارماه ما پیش تولید رفتیم فقط برای این نقش خاص.

درباره آقای تشکر هم باید بگویم ایشان اگرچه پیش مردم به عنوان یک بازیگر کمدی شناخته می شود اما من به واسطه آشنایی و دوستی که با ایشان دارم می دانم که یک لایه بازی دیگری هم دارد و می تواند از پس آن بر بیاید و اتفاقا هرکسی فیلم را دیده تایید کرده است که ایشان در این نقش خیلی موفق بوده است.

خانم پناهی ها هم ما سال ها با ایشان همکار بودیم، من تئاترهای بسیاری از ایشان دیدم و به قول معروف از بازیگران امتحان پس داده اند و لطف کردند و با ما در این فیلم همکاری کردند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۶
ص
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۳
۰
۰
در سینما اصلا حجاب رعایت نمیشه ، به مرز فجیح رسیده
حسین
United Kingdom
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۳
غم و غصه و عصبانیت و نعره زدن و عربده كشی و دعوای خانوادگی و جیغ و داد كردن و خرد كردن شخصیت آدمها تحت عنوان سینمای فرهیخته ی ایران! كه رعایت میشه.
ع.ر
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۸
۰
۰
فیلم كاملاً اجتماعی و مربوط به همین روزمرگی ها و مشكلات جامعه است.
و كسانی كه ظرفیت و جنبه این گونه فیلم ها با این مضمون را ندارند و با پوشش خانمها در فیلم ها سینمایی كلاً مشكل دارند،توصیه می‌كنم اصلاً سینما نروند و صندلی های سینما را بی جهت اشغال نكنند.این صندلیها و این جایگاهها حرمت و ارزش دارند كه جای هركسی نیست.
ش.ج
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۱
شما احتمالا از همان آدم هایی هستید كه در محل كار هم حرمت همكاران باسابقه خود را نگه نمی دارید
ن.ل
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۱
احتمالا شماهم خودشیفتگی دارید و فكر میكنید سابقه كاری زیاد دلیل بر دانایی است .
ع.ر
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۱
خانم شجاعی اینجا سایت روزنامه جام جم است و صرفاً نظر سنجی درمورد فیلم های سینمایی در حال اكران و نقش آفرینی بازیگران است ،شما اینجا را با كانال تلگرام اشتباه گرفتییییییید.
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها