jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۴۲۱۶۴   ۱۷ شهريور ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

دو دختر جوان وارد گروه تلگرامی شدند. در این گروه یاد گرفتند که مرگ راحت است و می‌توانند خودکشی کنند. آن‌قدر یاد گرفتند و باور کردند که خیلی زود خودکشی کردند. بعد از مرگشان همه فهمیدند که عضو کانالی شده بودند که آنها را هر روز به مرگ نزدیک‌تر می‌کرد. عصر یک روز گرم مرداد به پشت‌بام ساختمان پنج طبقه رفتند، دست یکدیگر را گرفتند و خود را به پایین پرت کردند.

سرهنگ علی نیک‌نفس، رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا ناجا در این باره می‌گوید: این موضوع، زنگ خطری است که نواخته شده و والدین باید بیش از پیش مراقب فعالیت سایبری فرزندان خود باشند. والدین باید بدانند که وسعت و تنوع فضای سایبر بسیار گسترده‌تر از فضای حقیقی است و فرزند آنها در فضای سایبر در معرض تهدیدات بیشتر و متنوع‌تری از فضای حقیقی قرار دارد. افزایش دانش رایانه‌ای یکی از ضروریات است اما در عین حال، والدین باید برای آن، زمان بگذارند تا بتوانند شکاف میان نسلی در این خصوص را به حداقل برسانند؛ چرا که این شکاف نسلی در خصوص فناوری‌های روز باعث شده تا برخی والدین نظارت لازم را بر فعالیت سایبری فرزندان خود نداشته باشند. فرزندان در این فضاها با خطرات و تهدیدات بیشتر و متنوع‌تری مواجه‌اند و در صورت نداشتن دانش و سواد رسانه‌ای لازم نه‌تنها نمی‌توانیم به فرزندان خود کمک کنیم که حتی نمی‌توانیم متوجه شویم ریشه مشکلات آنها در کجاست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها