jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۳۴۷۰۸   ۳۰ مرداد ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

دولت ایسلند در تازه‌ترین سیاست اقتصادی خود پس از بحران اقتصادی سال 2008 تصمیم گرفته است شهروندان این کشور، امکان خرید ملک خارج از کشور را داشته باشند.

وزارت دارایی این کشور که ارائه‌کننده این برنامه بوده در اطلاعیه خود آورده است، ساکنان و افراد غیرمقیم ایسلند می‌توانند سپرده‌ها و اوراق بهادار خود را به این کشور منتقل کنند. این در حالی است که ساکنان و افراد مقیم ایسلند نیز می‌توانند خارج از این کشور حداکثر تا 850 هزار دلار ملک خریداری کنند. این سیاست جدید ارزی ایسلند اکنون به تصویب صندوق بین‌المللی پول رسیده اما هنوز در مجلس این کشور منتظر دریافت رأی نمایندگان است و در صورت تصویب از ابتدای سال آینده میلادی اجرایی خواهد شد./ رویترز

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

خبرگزاری بلومبرگ خبر داده‌است مقامات آمریکایی پیش‌ نویس قطعنامه‌ای را تهیه کرده‌اند که هدف آن انتقاد از ایران به دلیل افزایش فعالیت‌های هسته‌ای است و از ایران می‌خواهد به طور کامل با بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی همکاری کند.

نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر