jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۳۱۸۹۹   ۲۳ مرداد ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

پرویز پرستویی، بازیگر فیلم‌هایی چون آژانس شیشه‌ای، روبان قرمز و بادیگارد که چند روزی همراه برخی هنرمندان و جانبازان، برای شرکت در جشنواره فیلم صلح و دوستی ایرانیان به شهرهای توکیو و هیروشیمای ژاپن سفر کرده بود، بتازگی به ایران برگشت. او اعلام کرد در هماهنگی با جشنواره فیلم‌های مستند و کوتاه هیروشیما، مقرر شد از سال آینده منتخب آثار ایرانی در بخش ویژه «ایرانیان و صلح و دوستی» به نمایش درآید.

آن طور که مهر گزارش داده، پرویز پرستویی دبیر ایرانی این جشنواره خودجوش در سخنانی اعلام کرد که پایه‌گذاری این جشنواره با هدف آشنایی بیشتر جهانیان با ظلم‌های زمان جنگ تحمیلی در موضوع به کارگیری سلاح‌های شیمیایی علیه رزمندگان و ملت ایران بوده که بهترین بازه زمانی برگزاری برای رسیدن به هدف مدنظر همین گردهمایی جهانی سالگرد بمباران اتمی در هیروشیمای ژاپن است.

این بازیگر همچنین اعلام کرد: از دیگر دستاوردهای این سفر، هماهنگی با جشنواره فیلم‌های مستند و کوتاه هیروشیما بود که قرار شد بجز نمایش فیلم‌های سینمایی ایرانی که تاکنون هر سال در این شهر نمایش داده می‌شدند، از سال آینده فیلم‌های انتخابی مستند و کوتاه نیز همراه با دست اندرکارانشان با تعریف بخش ویژه‌ای با نام «ایرانیان و صلح و دوستی» در هیروشیما به نمایش درآید.

طی سه روز برگزاری این جشنواره در هیروشیما و یک روز در توکیو فیلم‌های مزار شریف، بادیگارد، حوض نقاشی، سعادت‌آباد، امروز و نبات به نمایش درآمدند که هنگام نمایش این فیلم‌ها افرادی همچون پرویز پرستویی، عبدالحسن برزیده، همایون اسعدیان، مازیار میری، پژمان لشکری‌پور، محسن یزدی، وحید یامین‌پور و حبیب احمدزاده در کنار جانبازان 70درصد شیمیایی حضور داشتند.

پرویز پرستویی پس از بازگشت، بازی خود را در فیلم «قاتل اهلی» به کارگردانی مسعود کیمیایی از سر گرفته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر