jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۲۶۹۵۴ ۱۰ مرداد ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

شبکه‌های تلویزیونی ـ داخلی و خارجی‌اش چندان توفیری ندارد ـ در یک حرکت عمومی برآمده از سیاست اصولی جذب هر چه بیشتر مخاطب و همگام با تحولات روز دنیا، علاوه بر کیفی‌سازی محتوایی برنامه‌های تولیدی خود، جهد و تلاش جدی دارند در بهینه‌سازی و ارتقای کیفیت پخش این برنامه‌ها. بیش و کم تمام شبکه‌های معتبر و پربیننده جهانی، پخش اچ‌دی را برای نمایش برنامه‌های خود برگزیده‌اند و توجه ویژه دارند بر کیفیت تصویری آثاری که پیش‌روی دیدگان مخاطبان خود قرار می‌دهند.

در میان شبکه‌های متعدد تلویزیونی خودمان هم بی‌گمان بهترین کیفیت تصویر از آن شبکه تهران یا همان اچ‌دی است. این‌که مخاطب، تصاویر را به شکل باکیفیت و زنده تماشا کند، قطعا دلخواسته و باب طبعش خواهد بود و چنین عامل مهمی، نقشی بی‌بدیل و غیرقابل انکار خواهد داشت در افزایش شمارگان بینندگان یک شبکه تلویزیونی. شبکه تهران علاوه بر پخش سریال‌های ایرانی و خارجی‌ای که بتازگی مراحل تولید را پشت‌سر گذاشته‌اند، ابتکار جالبی به خرج داده و طرحی نو درانداخته و یکی از سریال‌های قدیمی، اما ماندگار تلویزیون را با ارتقا و بهینه‌سازی تصاویر این شب‌ها روی آنتن برده است.

سریال «روزی روزگاری» امرالله احمدجو بی‌گمان از آثار ماندگار و خاطره‌انگیز تلویزیون است که با وجود بازپخش‌های متعدد، همچنان جذابیت‌های خود را حفظ کرده و محبوب خیل عظیمی از مخاطبان قاب جادویی است.

دوستداران این مجموعه این شب‌ها شاهد بازپخش آن از شبکه تهران و با کیفیت اچ‌دی هستند. اتفاق مبارکی که می‌تواند شامل حال دیگر مجموعه‌های نمایشی قدیمی، اما ماندگار تلویزیون هم بشود. آثاری که علاوه بر جذابیت‌های سمعی و بصری، بازیگرانی را در خود دارند که حالا در میان ما نیستند و نبود‌شان همچنان مایه تاسف و تاثر است.

کدام بیننده است که روزی روزگاری را تماشا کند و تاسف نخورد از بابت از دست رفتن زودهنگام و ناباورانه هنرمندان محبوب و تاثیرگذاری همچون خسرو شکیبایی، جمشید لایق، انوشیروان ارجمند و... . سیاست و رویکرد پخش مجدد، اما با تصاویر ارتقا داده شده و باکیفیت، می‌تواند برای سریال‌هایی همچون سربداران، سلطان و شبان، کوچک جنگلی، ابوعلی سینا و حتی آثار متاخرتری چون دلیران تنگستان هم اتخاذ شود.

مخاطب امروز تلویزیونی که به مدد گسترش ارتباطات این امکان برایش فراهم است که آثار نمایشی روز دنیا را با بهترین کیفیت تصویر ببیند، بی‌شک مسرور خواهد شد از تماشای دوباره سریال‌های محبوبش آن هم با کیفیت اچ‌دی.

اگر همچنان دل در گرو حکایت مرادبیگ و حسام بیگ و خاله لیلا دارید، هر شب ساعت 22 پای تلویزیون و به‌طور مشخص شبکه تهران بنشینید تا سریال روزی روزگاری را با کیفیت اچ‌دی تماشا کنید. بینندگان نوجوان و جوان تلویزیون که اتفاقا طیف وسیعی از مخاطبان قاب کوچک را تشکیل می‌دهند، قطعا مایلند حتی آثار نمایشی باقدمت و پرسابقه ایرانی را هم با کیفیت تصویری بالا ببینند و شبکه تهران به شکل هوشمندانه این امکان را برایشان فراهم کرده است.

محسن محمدی

دبیر رادیو و تلویزیون

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

جهاد همچنان باقی است

جهاد همچنان باقی است

چهلمین سال است که مردم ایران آغاز یک دفاع را جشن می‌گیرند. هرچند جنگ، تلخی و سختی و سیاهی دارد، اما آغاز دفاع‌مقدس از 31شهریور شروع فصل جدیدی از جهاد و ایستادگی بود که ثمره آن، امروز مصونیت‌بخشی نظام در ساحات مختلف است.

وقت‌کشی به نفع کرونا

وقت‌کشی به نفع کرونا

دیروز رئیس‌جمهور از احتمال بازگشت برخی محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا در بعضی از استان‌ها خبر داد و به نظر می‌رسد بعد از گذشت حدود سه هفته از آغاز موج سوم همه‌گیری کرونا در ایران، دولت بالاخره به فکر اجرای تدابیری سختگیرانه برای کنترل این موج افتاده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر