jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۲۴۰۸۸   ۳۱ تير ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

دوستان کلا دو سال وقت داریم، باید هرچه سریع‌تر اقدام کنیم. مسئولان محترم بهشت‌زهرا عنوان کردند فقط تا دو سال دیگر ظرفیت پذیرش دارند.

تا چند ماه پیش تنها دغدغه من مالی بود که بتوانم پولی پس‌انداز کنم که از پس خرج مراسم کفن و دفن بربیایم، حالا محدودیت زمان هم اضافه شد.

با یکی از دلالان محترم و بزرگوار قبر تماس گرفتم که لطفا با ما برادرانه تا کن و فکر کن این قبر را برای یکی از دوستان نزدیک خودت می‌خواهی. گفت: یک اکازیون دارم. زیر سایه، نوساز، آب و برق دارد و نزدیک سرویس بهداشتی است. برای شما درمی‌آید 20 میلیون تومان ناقابل. امیدوارم در خوشی ازش استفاده کنی!

گفتم: عزیزم مگر متری چند است؟ از زعفرانیه هم گران‌تر حساب می‌کنی؟ من دانشجو هستم، گناه دارم. کل پولی که دارم 5 میلیون است. گفت: یکی دیگه دارم کلنگی‌است. پنج طبقه دارد که طبقه سوم خالی است! زیرش لوله گاز رد شده. هر لحظه ممکن است بترکد و پرت بشوی بیرون. اما قیمتش خوب است. برای شما 5 میلیون و 200 هزار تومان، خیرش را ببینی.

«در خدمت خلق بندگی ما را کشت

وز بهر دو نان دوندگی ما را کشت

هم محنت روزگار و هم منت خلق

ای مرگ بیا که زندگی ما را کشت»

صابر قدیمی

جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

سفر پاپ فرانسس به عراق و دیدار او با مرجع‌عالیقدر جهان تشیع، حضرت آیت‌ا... سیستانی مورد توجه بسیاری از تحلیلگران حوزه منطقه غرب آسیا، جهان‌اسلام و جهان مسیحیت قرار گرفته‌است.

نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

گفتگو

بیشتر
ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر