jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۱۴۲۷۱ ۲۹ خرداد ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

اوکراین با شکست مقابل ایرلند شمالی نخستین تیم حذف شده جام لقب گرفت

گل‌نزن‌ها

توقف آلمان در سد لهستانی‌ها. اولین بازی بدون گل جام پانزدهم در دیداری رقم خورد که مهاجمان بزرگی چون روبرت لواندوفسکی و توماس مولر در آن حضور داشتند؛ دو مهاجمی که در همین فصل با پیراهن بایرن مونیخ 67 گل در لیگ قهرمانان و بوندس‌لیگا به ثمر رساندند.

اتفاق بدتر در این بازی توپ‌های خارج از چارچوب بود. تماشاگرانی که امیدوار بودند یکی از بازی‌های زیبای جام را ببینند در نهایت درحالی از تماشای این مسابقه با شنیدن سوت پایان آن دست کشیدند که آلمان و لهستان حتی در خلق موقعیت خطرناک هم ناکام بودند و در جدالی که از افت‌وخیز چندانی برخوردار نبود امتیاز را میان خود تقسیم کردند.

با این تساوی آلمان چهار امتیازی شد تا همچنان در صدر جدول باقی بماند. اما شگفتی بزرگ این گروه را ایرلند شمالی رقم زد؛ تیمی که اولین حضور خود را در رقابت‌های یورو تجربه می‌کرد در مصاف با اوکراین به اولین پیروزی تاریخ خود در رقابت‌های جام ملت‌های اروپا دست پیدا کرد؛ بردی شیرین که حتی به سکته قلبی یکی از هوادارانش منجر شد.

روی کاغذ شانس کمی برای پیروزی ایرلندی‌ها می‌شد تصور کرد، اما دو شروع مجدد و دو گل، نسخه اوکراین را پیچید تا این تیم نخستین حذف شده یورو 2016 باشد. اوکراینی‌ها حالا حتی اگر لهستان را در بازی آخر ببرند، باز هم شانسی برای صعود نخواهند داشت چراکه بازی مستقیم را به ایرلند شمالی باخته‌اند.

در این گروه لهستان با چهار امتیاز و تفاضل کمتر نسبت به آلمان در مکان دوم است و ایرلند شمالی سه امتیازی هم در مکان سوم قرار دارد. با توجه به این شرایط در روز پایانی هر اتفاقی می‌تواند بیفتد؛ از صعود آلمان به عنوان تیم صدرنشین گرفته تا ادامه شگفتی‌سازی‌های ایرلند و سقوط آلمان مدعی به رده سوم جدول.

درست مانند آلمان، انگلیسی‌ها هم حالا صدرنشین گروه خود هستند؛ اما با خوش‌شانسی. انگلیس بازی باخته را در مقابل ولز به پیروزی بدل کرد، اما برای رسیدن به این سه امتیاز شیرین تا دقیقه 92 صبر کرد. ضربه ایستگاهی گرت بیل در دقیقه 42 و واکنش ناامیدکننده جو هارت می‌توانست پایانی تلخ برای انگلیسی‌ها رقم بزند اما این گل را جیمی واردی در دقیقه 56 جبران کرد تا شادی مضاعف را در آخرین ثانیه‌های بازی دنیل استوریچ به آنها هدیه کند. انگلیس که در بازی نخست خود در همین دقیقه مغموم گل روسیه شده بود، این بار در آخرین دقیقه طعم رستگاری را چشید تا با همین سه امتیاز به صدر جدول برود. با این حال انگلیسی‌ها برای صدرنشینی هنوز یک ماموریت دیگر پیش‌رو دارند؛ این‌که اسلواکی سه امتیازی را در روز آخر شکست بدهند. ولز، دیگر تیم 3 امتیازی این گروه هم در آخرین روز به مصاف روسیه یک امتیازی می‌رود که هنوز روی کاغذ می‌تواند تیم دوم جدول شود.

برنامه بازی‌ها

بلژیک ـ ایرلند جنوبی (ساعت 17 و 30 دقیقه، ورزشگاه المپیک لیون)

ایسلند ـ مجارستان (ساعت 20 و 30 دقیقه، ورزشگاه گیوفروی سنت آتین)

پرتغال ـ اتریش (ساعت 23 و 30 دقیقه، ورزشگاه پاردوپرنس پاریس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

درست از زمانی که دو خواهر یا دو برادر دوقلوی همسان به دنیا می‌آیند از طرف پدر و مادر و دیگر افراد تناسباتی برایشان در نظر گرفته می‌شود؛ لباس‌های شبیه هم، هدیه‌های کاملا مشابه و برخوردهایی یکسان. در واقع به‌طور ناخودآگاه دو فرزند دوقلو با همدیگر بزرگ می‌شوند در صورتی که ممکن است از خیلی جهات تفاوت‌هایی با هم داشته باشند.

تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

دی ماه، در فصل تاریخ انقلاب اسلامی به نمادهایی چون «قیام» و «مقاومت» مزین شده است که همواره باید با بازنمایی و یادآوری این شاخص‌ها به بازنمایی و بازنشرگفتمان انقلاب اسلامی پرداخت.

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

گفتگو

بیشتر
کودکانی با ایمنی ضعیف

از ابتدای تولد کودکان مبتلا به نقص سیستم ایمنی باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از عفونت‌ها دور بمانند

کودکانی با ایمنی ضعیف

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر