jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۶۲۳۰ ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

نرگس آبیار در روزهایی که منتظر تعیین تکلیف زمان اکران سومین اثر سینمایی بلند خود با عنوان «نفس» بود، در نمایشگاه بین‌المللی کتاب امسال از رمان «نفس» که این فیلم اقتباسی از آن است رونمایی کرد.

او درباره اقتباس از ادبیات در سینما به مهر گفت: ما رمان‌های عالی زیادی داریم که خیلی سراغشان نرفتیم و در عوض فیلم‌نامه‌های ضعیفی هم داریم که اگر اقتباس شده بود و به ادبیات رجوع کرده بودند، حتما آثار بهتری می‌شدند. او اظهار کرد: ما به‌عنوان کشوری که خودمان قربانی جنگ هستیم باید به این موضوع بپردازیم که جنگ برای ملتی مانند ما که از اساس صلح طلب بوده و آغاز کننده جنگی نیست، چه تبعاتی داشته و دارد. بهار در این رمان سمبل قربانیان جنگ است. آبیار در پایان گفت: نفس را در واقع ادای دینی به کتاب و سینما می‌دانم. خودم الان دوست داشتم که مثلا سکانس منزل عموی بهار که در آن اثری سینمایی با آپارات به نمایش در آمد را بیشتر پر و بال می‌دادم ولی در بحث کتاب فکر می‌کنم موفق شدم به آن با این فیلم ادای دین کنم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر