jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۶۱۷۳ ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

احسان روزبهانی، بوکسور المپیکی کشورمان، یکشنبه در اعتراض به بی‌توجهی مسئولان نسبت به وضعیت اردویی، مسابقه‌ای و آماده‌سازی‌اش، دست از تمرین کشید.

چندی پیش نیز محمد بنا، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی نسبت به همین موضوع معترض شده و حتی تهدید به کناره‌گیری کرده بود.

این در حالی است که چیزی تا شعله‌ور شدن مشعل المپیک 2016 ریو باقی نمانده و این اخبار، نگرانی‌هایی را در اذهان عموم و علاقه‌مندان ورزش به وجود آورده است.

المپیک و مدال‌های سه رنگ آن، شاید هنوز در نظر مدیران ورزش کشور اهمیت و ارزش واقعی خود را نیافته که اگر ایشان به درک درستی از جایگاه این رویداد بزرگ ورزش دنیا می‌رسیدند، چنین بی‌تفاوت منتظر شروع رقابت‌ها و صرفا حضور در آن نبودند.

کسب افتخار در المپیک و ایستادن بر سکوهای قهرمانی، سوا از این که غرور و سرور بی‌بدیلی تقدیم ملت‌ها می‌کند، در ابعاد مختلف نیز نشانه برتری و تفوق آن کشور به حساب می‌آید. به همین خاطر، کشورهایی مثل جمهوری آذربایجان، قطر و سایر شیخ‌نشین‌های خلیج فارس، از هر فرصت و حربه‌ای برای رسیدن به این جایگاه بهره می‌گیرند و حتی با هزینه‌های سرسام‌آور، قهرمانان دیگر ملل را جذب خود می‌کنند تا فقط در جدول توزیع مدال‌های المپیک جایی داشته باشند.

حال ما با قهرمانانمان چه کرده‌ایم؟ بهداد سلیمی کجا و در چه حالی است؟ آیا کسی را نزدیک‌تر از او برای عنوان قهرمانی المپیک سراغ دارید؟ یا احسان حدادی شانسی برای تکرار نقره المپیک قبل خود دارد؟ از سه مدال طلای کشتی فرنگی در 2012 می‌توانیم دفاع کنیم؟ تکواندوکاران همیشه مدال‌آور ما باز هم مدال‌آور خواهند بود؟ و ده‌ها سوال دیگر که پرسیده می‌شود و بی‌جواب می‌ماند.

ما المپیک را جدی نگرفته‌ایم و با دست خودمان، سرمایه‌های بزرگ ورزشمان را دچار یاس و دلزدگی کرده‌ایم. برای برخی گویی کسب سهمیه و راه انداختن کاروان 150 نفری به معنای پایان یافتن وظایف مدیریتی تعبیر می‌شود در حالی که حضور در المپیک بدون کسب نشان و افتخار، جز هدر دادن وقت و سرمایه چیزی عاید کشور نخواهد کرد. پس عزیزان مسئول، تا زمان باقی است، دغدغه‌ها را جدی بگیرید.

سیدمهدی فاطمی

جام‌جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر