jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۵۹۸۷ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

کودکان خورشید پدیده عجیبی است که برای نخستین‌بار در پاکستان به ثبت رسیده است.

به گزارش عصرخبر، این کودکان هنگام تابش خورشید، مانند کودکان طبیعی پرنشاط هستند اما پس از غروب آفتاب، دچار فلج می‌شوند. پزشکان در درمان یا فهم این پدیده عجیب ناکام مانده‌اند.

روزنامه بریتانیایی تایمز، داستان دو کودک (محمد شعیب و عبدالرشید) از پاکستان را گزارش کرده که هر دو روزانه کریکت بازی می‌کنند، اما هنگام شب، دچار فلج و بیهوشی می‌شوند و در روز بار دیگر به بازی و نشاط برمی‌گردند.

این پدیده در روستایی در بلوچستان پاکستان‌شناسایی شده است و اهالی روستا نام «کودکان آفتاب» برای آنها گذاشته‌اند. این دو کودک به موضوعی تحقیقی برای پزشکان درآمده اند.

محمد شعیب 9 سال دارد و برادرش عبدالرشید 13 ساله است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر