jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۹۰۵۷۷۷ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۶:۳۷

المپیک بزرگ‌ترین رویداد ورزشی است که هر ورزشکاری آرزو دارد یک بار آن را تجربه کند. امسال بازی‌های المپیک تابستانی در ریودوژانیرو برگزار می‌شود که این رویداد بزرگ 28 رشته ورزشی و هزاران ورزشکار با ملیت‌های مختلف را زیر پرچم المپیک جمع می‌کند. ایران نیز مانند سال‌های پیش در میدان المپیک حاضر است تا علاوه بر تحقق شعار دوستی ملت‌ها، دستاورد ورزشی خود را به نمایش بگذارد. بر این اساس هر روز به اتفاقات المپیکی ورزش نگاه کوتاهی می‌اندازیم.

79 روز تا المپیک

سهمیه ورزش ایران در المپیک

هر روز که به بازی‌های المپیک 2016 نزدیک‌تر می‌شویم گمانه‌زنی‌ها درباره تعداد ورزشکاران ایران در این بازی‌ها بیشتر می‌شود. در حال حاضر 44 سهمیه المپیکی مشخص شده و چنانچه والیبال سهمیه المپیک بگیرد این تعداد افزایش می‌یابد. در مجموع پیش‌بینی می‌شود کاروان ایران با 150 نفر به سی و یکمین دوره بازی‌های المپیک 2016 ریو رهسپار شود.

غیر از اعضای تیم ملی والیبال که همگان منتظر نتایج این تیم در بازی‌های انتخابی المپیک هستند در دوومیدانی هم هنوز بخت افزایش تعداد نفرات کاروان ایران وجود دارد. همچنین باید از بخت کسب سهمیه توسط بوکسورهای تیم ملی گفت که ماه آینده در جمهوری آذربایجان روی رینگ می‌روند. از دوومیدانی کاران نیز تا اواسط تیر انتظار می‌رود سه تا چهار سهمیه دیگر برای این رشته ورزشی در مواد مختلف کسب کنند.

اصغر رحیمی که سرپرست کاروان ایران در این دوره از بازی هاست می‌گوید: پزشکان تخصصی رشته‌های تکواندو، کشتی، وزنه برداری و والیبال در صورت کسب سهمیه اعزام می‌شوند و غیر از آن، دو تا سه پزشک و فیزیوتراپ نیز به این فهرست اضافه خواهند شد. اعزام روان‌شناس به المپیک ریو هنوز نهایی نشده است.

برای برخی رشته‌های ورزشی شرکت‌کننده در این دوره از بازی ها، ناظر هم برگزیده شده است؛ بویژه برای رشته‌های مدال‌آور، ناظر انتخاب شده است، اما بقیه رشته‌ها ناظر ندارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

9 ماه پیش بود که پیش از اینکه روح استقلالی ها خبر هم داشته باشد روزنامه «گازتا دلواسپور» ایتالیا اقدام به چاپ سلسله اخباری در رابطه با استراماچونی سرمربی استقلال کرد و مدعی شد که او به زودی از جمع آبی پوشان تهرانی جدا می شود.

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

دیگر حسابش از دستمان در رفته که ویروس کرونا چند روز است کشور ما که نه تمام دنیا را درگیر خودش کرده است. اما این همه گیری کرونا آنقدر طول کشیده که حوصله بعضی ها بدجوری سر رفته است از جمله دلال های محترم و ریز و درشتی که جزئی جدایی ناپذیر از فوتبال ایران محسوب می شوند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر