jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۵۷۶۵ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

المپیک بزرگ‌ترین رویداد ورزشی است که هر ورزشکاری آرزو دارد یک بار آن را تجربه کند. امسال بازی‌های المپیک تابستانی در ریودوژانیرو برگزار می‌شود که این رویداد بزرگ 28 رشته ورزشی و هزاران ورزشکار با ملیت‌های مختلف را زیر پرچم المپیک جمع می‌کند. ایران نیز مانند سال‌های پیش در میدان المپیک حاضر است تا علاوه بر تحقق شعار دوستی ملت‌ها، دستاورد ورزشی خود را به نمایش بگذارد. بر این اساس هر روز به اتفاقات المپیکی ورزش نگاه کوتاهی می‌اندازیم.

سهمیه ورزش ایران در المپیک

هر روز که به بازی‌های المپیک 2016 نزدیک‌تر می‌شویم گمانه‌زنی‌ها درباره تعداد ورزشکاران ایران در این بازی‌ها بیشتر می‌شود. در حال حاضر 44 سهمیه المپیکی مشخص شده و چنانچه والیبال سهمیه المپیک بگیرد این تعداد افزایش می‌یابد. در مجموع پیش‌بینی می‌شود کاروان ایران با 150 نفر به سی و یکمین دوره بازی‌های المپیک 2016 ریو رهسپار شود.

غیر از اعضای تیم ملی والیبال که همگان منتظر نتایج این تیم در بازی‌های انتخابی المپیک هستند در دوومیدانی هم هنوز بخت افزایش تعداد نفرات کاروان ایران وجود دارد. همچنین باید از بخت کسب سهمیه توسط بوکسورهای تیم ملی گفت که ماه آینده در جمهوری آذربایجان روی رینگ می‌روند. از دوومیدانی کاران نیز تا اواسط تیر انتظار می‌رود سه تا چهار سهمیه دیگر برای این رشته ورزشی در مواد مختلف کسب کنند.

اصغر رحیمی که سرپرست کاروان ایران در این دوره از بازی هاست می‌گوید: پزشکان تخصصی رشته‌های تکواندو، کشتی، وزنه برداری و والیبال در صورت کسب سهمیه اعزام می‌شوند و غیر از آن، دو تا سه پزشک و فیزیوتراپ نیز به این فهرست اضافه خواهند شد. اعزام روان‌شناس به المپیک ریو هنوز نهایی نشده است.

برای برخی رشته‌های ورزشی شرکت‌کننده در این دوره از بازی ها، ناظر هم برگزیده شده است؛ بویژه برای رشته‌های مدال‌آور، ناظر انتخاب شده است، اما بقیه رشته‌ها ناظر ندارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر