jamejamnashriyat
نشریات چمدان کد خبر: ۹۰۵۶۵۲ ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

مازیچال از کلمه ماز به معنای درخت بلوط گرفته شده است. در واقع مازیچال به معنای چاله‌ای از درختان بلوط است. پس اگر قصد سفر به این منطقه را دارید بدانید که انبوهی از درختان بلوط آماده تماشای شما است. سفر به دهکده مازیچال و گذر بر طبیعت زیبای این روستا می‌تواند مقصد شما برای بهار باشد.

برای سفر به مازیچال باید پس از ورود به کلاردشت جاده‌ای 17 کیلومتری را پشت‌سر بگذارید تا به ارتفاعات زیبای این روستا برسید. با گذراندن دقایقی در این ارتفاعات شما منظره‌ای زیبا را در ذهن خود ثبت خواهید کرد. البته دیدن این منظره آنقدر شما را به شوق می‌آورد که ترجیح می‌دهید از تمام زوایای منطقه عکس‌های مختلفی را ثبت کنید.

در فصل پاییز بارندگی در مازیچال می‌تواند سفر شما را هیجان‌انگیز کند. در زمان بارندگی ابرهای فراوانی فراز مازیچال را پوشانده و تصویری زیبا را پیش چشمان شما خلق می‌کند.

پیشنهاد ما این است برای دیدن تصاویر زیبا، سفر به مازیچال در پاییز را تجربه کنید. البته فراموش نکنید نوشیدن چای کوهستانی یا همان چای آتیشی سفر شما را خاطره‌انگیزتر خواهد کرد.

البته سفر شما فقط به ارتفاعات مازیچال ختم نمی‌شود بلکه مناظر زیبای دیگری هم در انتظار شماست که دیدن آنها شما را شگفت‌زده می‌کند.

جنگل مازیچال از دیگر جاذبه‌های گردشگری این دهکده است. جنگل مازیچال شما را به آرامش دعوت می‌کند. صدای قدم گذاشتن بر برگ درختان که فرشی زیبا را برای این جنگل ساخته است، موسیقی دلنشینی را می‌نوازد که فراموش نخواهید کرد. از سوی دیگر، بوی چوب‌های خیس خورده و برگ‌های نمناک لذتی است که پاییز شما را چند برابر زیبا خواهد کرد. پس نفس عمیق بکشید!

آب و هوای کوهستانی این منطقه به دور از دغدغه‌های زندگی شهری، ترافیک و کار روزمره لحظات خوبی را برایتان رقم می‌زند. بدون شک در سفر به مناطق مختلف شما به‌دنبال کسب اطلاعاتی درباره تاریخچه منطقه خواهید بود. پس از بازدید از این منطقه شما می‌توانید سری به شهر زیبای کلاردشت بزنید که در استقبال از شما، فرشی از برگ‌های رنگین پاییزی پهن گسترده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر