jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۵۵۱۳ ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

خبر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی درباره ذبح دام آبستن در کشتارگاه صنعتی مشهد تکذیب شد.

مجید روحــانی‌نژاد، مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی در این باره گفت: کشتن دام آبستن برای دامدار یک فرصت نیست؛ چراکه می‌تواند پس از به‌دنیا آمدن گوساله‌ها آنها را به قیمت خوبی بفروشد بنابراین امکان وقوع عمدی این اتفاق وجود ندارد.

وی با تاکید بر این‌که در دامداری‌های صنعتی همه دام‌ها دارای شناسنامه زایمان هستند و کشتار در زمان آبستنی هرگز رخ نمی‌دهد، بیان کرد: ممکن است در دامداری‌های سنتی به‌دلیل آزاد بودن دام و عدم امکان تشخیص آبستنی گاو این کار صورت گرفته باشد، این اتفاق در دامداری‌های سنتی نه غیرممکن است نه نادر.

دیروز عکسی از ذبح یک گاو آبستن در تلگرام منتشر شد که در آن اعلام شده بود گاوهای آبستن هم در مشهد ذبح می‌شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر