jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۵۵۰۴ ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

خواننده معروف که با سرقت شعر شاعر جوان، آن را اجرا و منتشر کرده بود، تحت تعقیب پلیس فتا قرار گرفت.

به گزارش جام‌جم، دو روز پیش مرد شاعری با حضور در پلیس فتای استان خراسان رضوی، از سرقت ادبی شعر خود توسط یک خواننده شکایت کرد.

وی در اظهاراتش به پلیس گفت: من از 9 سالگی شعر می‌سرودم تا این‌که شعرگفتن را به طور حرفه‌ای از حدود ده سال پیش آغاز کردم. حتی آلبوم‌هایی با شعرهایم وارد بازار موسیقی شده است. چند روز پیش یکی از دوستانم فایل صوتی یک قطعه ادبی را برایم پخش کرد که در تلگرام در حال دست به دست شدن بود. با گوش دادن به این فایل صوتی، متوجه شدم شعر آن متعلق به خودم است.

مرد شاعر اضافه کرد: چندی قبل مردی سراغم آمد و از من خواست شعری را برای همسرش بگویم. من هم شعر را پس از سرودن به نام مشتری ثبت کرده و یکی از دوستان خواننده‌ام با ساخت آهنگ زیبایی آن را خواند و به مشتری تحویل دادیم. حالا زن و مردی با سرقت شعر من آن را خوانده و به نام خود ثبت کرده‌اند. باورم نمی‌شد افرادی بدون اجازه من شعر را دوباره‌خوانی کرده باشند. ماجرا به همین جا ختم نشد و آنها در حال انتشار آهنگ در گروه‌های تلگرامی هستند، مردی که خواننده آن است، به طور گسترده در شبکه‌های اجتماعی در حال تبلیغ همین شعر و آهنگ است. این خواننده معروف عکس‌هایی هم از خود در کنار این قطعه موسیقی منتشر و ادعا کرده قصد برگزاری کنسرتی را دارد و به هوادارانش قول داده این آهنگ را در کنسرتش می‌خواند. اکنون از این خواننده شکایت دارم. او بدون اجازه من با سرقت ادبی، شعرم را به نام خود کرده و در حال کسب سود مالی و معنوی از اثر من به نفع خود است.

همزمان با تشکیل پرونده قضایی، تحقیقات پلیس در این زمینه آغاز و در ادامه تحقیقات پلیس فتا معلوم شد گفته‌های شاعر مشهدی صحت دارد و شعری که منتشر شده، متعلق به اوست.

در این مرحله از تحقیقات ماموران به سرنخ‌هایی دست یافتند که نشان می‌داد، متهم این شعر را در استودیویی در مشهد ضبط کرده و قصد برگزاری کنسرتی را دارد.

با این شکایت خواننده جوان تحت تعقیب پلیس فتا ی استان خراسان رضوی قرار گرفت تا مشخص شود او به چه علتی، بدون اجازه صاحب اثر هنری از شعر سوءاستفاده کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر