jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۵۵۰۴ ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

خواننده معروف که با سرقت شعر شاعر جوان، آن را اجرا و منتشر کرده بود، تحت تعقیب پلیس فتا قرار گرفت.

به گزارش جام‌جم، دو روز پیش مرد شاعری با حضور در پلیس فتای استان خراسان رضوی، از سرقت ادبی شعر خود توسط یک خواننده شکایت کرد.

وی در اظهاراتش به پلیس گفت: من از 9 سالگی شعر می‌سرودم تا این‌که شعرگفتن را به طور حرفه‌ای از حدود ده سال پیش آغاز کردم. حتی آلبوم‌هایی با شعرهایم وارد بازار موسیقی شده است. چند روز پیش یکی از دوستانم فایل صوتی یک قطعه ادبی را برایم پخش کرد که در تلگرام در حال دست به دست شدن بود. با گوش دادن به این فایل صوتی، متوجه شدم شعر آن متعلق به خودم است.

مرد شاعر اضافه کرد: چندی قبل مردی سراغم آمد و از من خواست شعری را برای همسرش بگویم. من هم شعر را پس از سرودن به نام مشتری ثبت کرده و یکی از دوستان خواننده‌ام با ساخت آهنگ زیبایی آن را خواند و به مشتری تحویل دادیم. حالا زن و مردی با سرقت شعر من آن را خوانده و به نام خود ثبت کرده‌اند. باورم نمی‌شد افرادی بدون اجازه من شعر را دوباره‌خوانی کرده باشند. ماجرا به همین جا ختم نشد و آنها در حال انتشار آهنگ در گروه‌های تلگرامی هستند، مردی که خواننده آن است، به طور گسترده در شبکه‌های اجتماعی در حال تبلیغ همین شعر و آهنگ است. این خواننده معروف عکس‌هایی هم از خود در کنار این قطعه موسیقی منتشر و ادعا کرده قصد برگزاری کنسرتی را دارد و به هوادارانش قول داده این آهنگ را در کنسرتش می‌خواند. اکنون از این خواننده شکایت دارم. او بدون اجازه من با سرقت ادبی، شعرم را به نام خود کرده و در حال کسب سود مالی و معنوی از اثر من به نفع خود است.

همزمان با تشکیل پرونده قضایی، تحقیقات پلیس در این زمینه آغاز و در ادامه تحقیقات پلیس فتا معلوم شد گفته‌های شاعر مشهدی صحت دارد و شعری که منتشر شده، متعلق به اوست.

در این مرحله از تحقیقات ماموران به سرنخ‌هایی دست یافتند که نشان می‌داد، متهم این شعر را در استودیویی در مشهد ضبط کرده و قصد برگزاری کنسرتی را دارد.

با این شکایت خواننده جوان تحت تعقیب پلیس فتا ی استان خراسان رضوی قرار گرفت تا مشخص شود او به چه علتی، بدون اجازه صاحب اثر هنری از شعر سوءاستفاده کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ناقلان بی علامت

چالش ناقلان بی علامت

ناقلان بدون علامت افرادی هستند که در ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی آنها ویروس وجود دارد اما علائم بالینی ندارند. این افراد در هر مکانی ممکن است حضور داشته‌باشند، بنابراین در مکان‌های شلوغ مخصوصا اتوبوس و مترو باید فرض کنیم هر فردی ممکن است ناقل ویروس باشد.

خوب بمانید

خوب بمانید

دیروز، رهبر معظم‌ انقلاب در جلسه مجازی با رئیس و نمایندگان مجلس، عبارات قابل توجهی در وصف مجلس یازدهم به کار بردند که حتما برای تک تک منتخبان ملت باعث افتخار و منشأ قوت قلب است.

گفتگو

بیشتر
خیلی هم موفق هستم!

گفت‌وگو با لاله صبوری، بازیگر باسابقه تلویزیون که حالا چند سالی است دیگر نقش‌های پررنگی بازی نکرده است

خیلی هم موفق هستم!

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر