jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۵۳۷۱ ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

المپیک بزرگ‌ترین رویداد ورزشی است که هر ورزشکاری آرزو دارد یک بار آن را تجربه کند. امسال بازی‌های المپیک تابستانی در ریودوژانیرو برگزار می‌شود که این رویداد بزرگ 28 رشته ورزشی و هزاران ورزشکار با ملیت‌های مختلف را زیر پرچم المپیک جمع می‌کند. ایران نیز مانند سال‌های پیش در میدان المپیک حاضر است تا علاوه بر تحقق شعار دوستی ملت‌ها، دستاورد ورزشی خود را به نمایش بگذارد. بر این اساس هر روز به اتفاقات المپیکی ورزش نگاه کوتاهی می‌اندازیم.

 لباس‌های ویژه المپیک ریو

در راه برگزاری بازی‌های المپیک، برزیلی‌ها به بخش طراحی لباس رسیدند. لباس‌هایی که هر کدام معنای ویژه‌ای دارند و به همین دلیل، لباس ویژه کارکنان و داوطلبان در بازی‌های المپیک ریو 2016 در چهار رنگ مختلف رونمایی شده است. مسئولان برگزاری بازی‌های ریو گفتند: این لباس شامل پیراهن، شلوار، کت، کیف، جوراب، کفش و بارانی است که با تنوع زیاد طراحی شده است.

رنگ هر لباس براساس وظیفه افراد تعیین شده است. کارکنان خدمات پزشکی لباس قرمز دارند و مسئولان فنی رنگ آبی می‌پوشند. اعضای تیم عملیاتی، لباس‌هایی با رنگ زرد تن می‌کنند و کارکنانی که با عامه مردم سر و کار دارند، سبز می‌پوشند.

برگزارکنندگان بازی‌های المپیک، برای اولین بار لباس ویژه کارکنان این بازی‌ها را به نمایش گذاشتند. بت لولا، مدیر نشان تجاری یورو 2016 گفت: طرح لباس بازتاب شخصیت کشور میزبان برزیل و مردم آن است. این طرح از طبیعت برزیل، انرژی مردم این کشور و هویت بصری ریو 2016 الهام گرفته است. طراحی این لباس‌ها به منظور نشان دادن ماهیت ریو 2016 انجام شد تا المپیک و پارالمپیک ریو در یادها بماند. حدود 87 هزار نفر این لباس‌ها را بر تن خواهند کرد. این پارچه‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که عرق بدن را جذب می‌کنند و از بدن در برابر باد، گرما و سرما محافظت می‌کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر