jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۹۰۵۳۳۶ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۴:۳۰

در 10 ماه گذشته از کودکان مدارس نیویورک 1800 قبضه هفت‌تیر، تفنگ سبک، ساتور گوشت و خنجر ضبط شده است. پلیس نیویورک به شدت برای محرمانه‌ نگاه داشتن آمارها تلاش می‌کند.

کودکان گانگستر در مدارس نیویورک!

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روزنامه «دیلی میل»، 1751 سلاح، چاقو و سایر ابزارها از کودکان مدرسه‌ای نیویورک بین اول ژوئیه 2015 تا هشتم مه امسال گرفته شده است. این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته، بیش از یک‌چهارم افزایش نشان می‌دهد.

دیلی میل می‌نویسد: هفت‌تیر، سلاح سبک 9 میلی‌متری، ساتور و خنجر تنها بخشی‌ از سلاح‌هایی که محصلان روزانه به کلاس‌های درس در نیویورک می‌آورند. برخی از دختران و پسران نوجوان از این نوع سلاح‌ها در زمان دعوا استفاده می‌کنند و برخی دیگر برای تهدید دیگران. طبق گزارش نیویورک پست، این ابزارهای خطرناک توسط مسوولان مدرسه گرفته شده و برخی از آنها حتی بدون فلزیاب پیدا شده‌اند.

بین اول ژوئیه 2015 و هشتم مه امسال، مقام‌های ایمنی و پلیس در مجموع 1751 سلاح، چاقو و سایر سلاح‌ها از مدارس تحویل گرفتند. این آمار 26 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش نشان می‌دهد. طبق آمار پلیس نیویورک، 1394 قبضه سلاح در آن زمان از دانش‌آموزان گرفته شده بود.

جورج فلوید، رئیس اتحادیه عوامل امنیتی در نیویورک گفته است که سازمان پلیس نیویورک در حال سرکوب مامورانی هستند که به مردم درباره کشف و ضبط سلاح‌ها از نوجوانان اطلاعات می‌دهند و آنها را از کار تعلیق می‌کنند. به گفته وی، هدف پلیس ترساندن و درس عبرت گرفتن دیگران است. آنها می‌خواهند سایر ماموران هم از گزارش درباره جرایم مذکور هراس پیدا کنند. اگر در گزارش به شهردار هیچ آماری ذکر نشود، او می‌گوید که نرخ جرایم کاهش یافته و مدارس امن هستند. در واقع به والدین تصویر درستی از مدارس ارائه نمی‌شود.

سازمان "خانواده‌هایی برای مدارس نمونه" که از پلیس نیویورک به دلیل عدم پشتیبانی از کودکان در مدارس شکایت کرده است، می‌گوید که میزان سلاح‌هایی که روزانه از محصلان دریافت می‌شود، بیشتر از این میزان است.

در واکنش به این گزارش‌ها، پلیس نیویورک در بیانیه‌ای گفته است که آمارهای "منتشر شده" باید اثبات شوند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر